אחרי הבנקים,בתי המלון וסניפי דואר ישראל, רשתות השיווק הקמעונאיות מבטלות את האבטחה בסניפים • מנכ"ל ארגון חברות האבטחה: "מודאג מהשלב הבא-הורדת האבטחה מ-4,500 בתי ספר וגני ילדים"

לאחר שמשטרת ישראל אישרה את הורדת המאבטחים מ-1,200 סניפי הבנקים ברחבי הארץ ואישרה את צמצום מספר המאבטחים בבתי המלון ובסניפי דואר ישראל, ניתן כעת אישור להורדת המאבטחים גם ברשתות הקמעונאיות-שופרסל סל, יינות ביתן, הום סנטר, אושר עד, ועוד.

אלפי מאבטחים אשר מצאו עד כה באבטחה מקור תעסוקה, מקום עבודה ומקור פרנסה, יאלצו להצטרף למעגל האבטלה. כחלופה לאיוש פיזי של אנשי אבטחה באתרים הנ"ל , אישרה המשטרה "אבטחה מדלגת"-זה המינוח למאבטחים ממונעים על קטנועים האמורים לשמש "כוח תגובה" למקרה תקיפה חבלנית.

בחברות האבטחה אומרים כי אישור משטרת ישראל, מעבר לכך שהינו מעלה תהיות באשר לאפקטיביות "האבטחה המדלגת" והורדת המאבטחים, בו בזמן שלא חל כל שינוי ברמת האיום, בא לשרת את העסקים הפרטיים בהורדת עלויות האבטחה. בהסכם אשר נחתם מול ההסתדרות הכללית, אשר קיבל תוקף של צו הרחבה באוקטובר 2014, שופרו לבלי הכר תנאי העסקתם ושכרם של המועסקים בענף האבטחה. באישורים ובהיתרים שמעניקה משטרת ישראל לעסקים השונים, היא משרתת את בעלי העסקים בהפחתת מספר המאבטחים ומעניקה לבעלי העסקים נתיב הימלטות מתשלום רכיבי ההסכם הקיבוצי החדש.

מנכ"ל ארגון חברות האבטחה, פיני שיף: " היוזמה להורדת האבטחה אשר נובעת גם מהיבטים כלכליים, מעלה דאגה רבה באשר לשלב הבא-הורדת האבטחה מ-4,500 מוסדות חינוך ומעבר "לאבטחה מדלגת" בבתי הספר ובגני הילדים" שיף מעלה סימני שאלה רבים למהלכי המשטרה, הן לאור סידרת הפיגועים בעיר ירושלים והן מפני שלא חל כל שינוי ברמת האיום.

בתמונה: הפיגוע ברמי לוי. צילום נתי שוחט-פלאש 90