ראשי זק"א ת"א לרה"מ: "להכשיר את מתחם רידינג לקליטת נפגעי רעידת אדמה"

מתחם שיכול לאכסן נפגעים רבים בעת קרות אירוע חירום, לא הוכשר בשל בעיות ביורוקרטיות • בעקבות האסון בנפאל פנו ראשי זק"א ת"א לראש הממשלה וביקשו ממנו להתערב

מאז קרות האסון הנורא בנפאל עם רעידת האדמה שגבתה אלפי הרוגים, בהם אף ישראלי אחד, הגורמים השונים בישראל שומעים שוב ושוב את התרחישים המנבאים חלילה אסון גדול במידה שתתרחש רעידת אדמה עוצמתית בישראל.

בעקבות כך שיגרו השבוע ראשי ארגון זק"א תל אביב מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשר הפנים גלעד ארדן, בדרישה להיערך כיאות ולהקצות מבנה מתאים לטיפול באסון שעלול להתרחש.

במכתבם מלינים ראשי זק"א ת"א ר' צבי חסיד ור' חיים נוגלבלט, כי במידה שיתרחש אסון גדול בישראל, טרם הוכשר מקום שיתאים לקליטת הנספים, וזאת בשל בעיות ביורוקרטיות המעכבות את ההיערכות הנכונה.

"מתחם ההלוויות לשעבר ברידינג תל אביב משמש כיום כנקודת הערכות לשעת חירום, לצורך תר"ח (תחנת ריכוז חללים) לאומי, על ידי עירית תל אביב ורשות פס"ח עליונה במשרד הפנים. המקום מופעל כל השנה על ידי מתנדבי זק"א תל אביב שהקימו בסיס קבע במבנה". נכתב בפניה לראש הממשלה

קרא עוד:
[postim]

"תר"ח רידינג התקדם מאוד בשנים האחרונות, הבעלות הועברה לרשות. המקררים תוקנו וניתן לקלוט בכל רגע נתון מעל 100 גופות והמקום תורגל. במבנה קיים גנרטור רב עוצמה, אולמות ממוגנים שניתן לפעול בהם גם בעת התקפת טילים על ישראל והעיקר שכל ייעודו ממוקד למטרת שע"ח דבר שאין לו אח ורע בארץ.  מיקומו אף הוא ללא תחליף, קרוב לצירים מרכזיים, מסובב בחניונים רחבי ידיים שיוכלו לקלוט את מכולות הקירור. בקרבת מקום סבירה יש מבנה שישמש למרכז משפחות ובהשקעה סבירה ניתן להקים מערכות תקשורת ועמדות אנרגיה לפי הצורך בהפעלת המתקן ולהביאו לדגם לאומי של תר"ח לשעת חרום.

"דא עקא, שלאחרונה התקיימו דיונים בין כל הגורמים הנוגעים בדבר והכשרת המבנה נתקעה מסיבות בירוקרטיות שונות ואף יש הרוצים לסגת מתכנית הכשרת המבנה לתר"ח.

תרחישי האימה: אלפי הרוגים ברעידת אדמה

חשוב לציין, כי בתרחיש הערכות מדובר על 1000 הרוגים ברעידת אדמה בגוש דן. כאשר בו זמנית, יהיו כמה אלפי הרוגים בצפון הארץ שהוא האזור הקרוב יותר לקו השבר סורי אפריקני.

כעם הנצח המאמין בחיי הנצח, לא נוכל להזניח את תהליך זיהוי הגופות, ויש להכין תשתית ראויה לתר"ח פעיל ומקצועי שיוכל להיכנס לפעולה מיד עם קרות האסון. כל זיהוי יש לו השלכות על  עגונות ודיני ירושה וגם כיום המדינה משקיעה הון עתק להביא כל חלל לקבר ישראל, כפי שראינו כולם במקרה של אור אסרף ז"ל.

אנו פונים אליך בקריאה דחופה, כאשר הכתובת על הקיר, לפעול מול הרשויות (עירית תל אביב ורשות פס"ח) ולהנחותם להכשיר את מבנה רידינג לתר"ח לאומי טרם הפורענות שכולנו תפילה שלא תבוא".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *