מבטיחים אך עדיין מסייגים: אם לא יחולו התפתחויות בלתי צפויות, יחדור לפנות בוקר אוויר קר לשמי הבירה שיביא להיווצרות שלג נקי ולא מעורב שגם יערם • רק בשעות הבוקר יוחלט האם יתקיימו לימודים • חברת החשמל: להימנע מהפעלת מכשירים 'זוללי אנרגיה'

תושבי ירושלים שמעו כבר אינספור הבטחות לשלג בבירה והתאכזבו, הם מביטים בעיניים כלות בתמונות שמגיעות מהגולן והגליל העליון – שהמרכיב העיקרי בהם הוא הצבע הלבן, אבל הפעם נראה כי אופציית השלג בירושלים רצינית לגמרי.

קרא עוד:

[postim]

לא לוקחים סיכונים

אם לא יחולו תפניות בלתי צפויות, תתכסה הבירה במהלך הלילה במעטה לבן שלפי ההערכה ייערם על הקרקע בעובי של בין 5 ל-10 ס"מ.

השלג שייערם בבירה לא צפוי לשבש לחלוטין את שגרת החיים בעיר, אך העירייה מצידה לא לוקחת סיכונים מיותרים והעמידה בכוננות 50 מפלסות וכן כ-40 טונות של מלח שיפוזרו על הכבישים בכדי למנוע מהם לקפוא.

בשלב זה, עדיין לא ברור האם יאפשר המצב את פעילות מערכת החינוך בעיר כסדרה. העירייה תתכנס לדיון כדי לקבל הכרעה, והודעה לתושבים תימסר בסביבות 6:00 בבוקר.

בגולן ובגליל העליון חוגגים

אזורים שבהם ההתרגשות הגיעה כבר לשיא הם הגולן והגליל העליון. השלג הכבד שירד באזור גרם לשיבושים קשים בשגרת החיים בצפון רמת הגולן: צירי תנועה רבים נחסמו כמעט לחלוטין, ובחלק מבתי הספר אף בוטלו היום הלימודים.

בחברת החשמל מביעים חשש מפני מצוקת אספקה של זרם החשמל עד השעה 21:00 הערב. בשל כך, נקראים הצרכנים להימנע בשעות אלה מהפעלת מכשירים 'זוללי אנרגיה'.

לא רק גשם

מזג האוויר הסוער הביא עמו גם נזקים: אזורים שלמים שנותקו מחשמל, עצים שנעקרו ממקומם – חלקם נפלו על רכבים, וסגרו רחובות, סככות שהתעופפו עם הרוח, נחלים שעלו על גדותיהם וגרמו לשטפונות.

במודיעין עלית עלה אגם על גדותיו ועשרות משפחות נתקעו ללא יכולת לצאת או להיכנס לבתיהם. כוחות כיבוי והצלה עובדים בשעות אלה לחלץ אנשים מהאזור.

צפו בתמונות מהשטפונות והנזקים היום, וקצת נוסטלגיה מהשלג בירושלים מ-2008. מחר יגיע שוב?

צילום: 'חדשות 24' 

נזקי הסופה (1) נזקי הסופה (2) נזקי הסופה (3) נחל עולה על גדותיו (1) נחל עולה על גדותיו (2) נחל עולה על גדותיו (3) נחל עולה על גדותיו (4) שלג בירושלים 2008 (צילום מסך יוטיוב) (1) שלג בירושלים 2008 (צילום מסך יוטיוב) (2) שלג בירושלים 2008 (צילום מסך יוטיוב) (3) שלג בירושלים 2008 (צילום מסך יוטיוב) (4)