גמר חתימה: ש"ס חתמה על ההסכם הקואליציוני המלא

ש"ס זכתה להישגים גדולים מאוד בהסכם הקואליציוני, בדיור, בהורדת יוקר המחיה, בשמירה על הצביון הדתי של המדינה ובחיזוק מערכות החינוך התורניות • ההסכם המלא והמפורט קיבל את אישורם וברכת של חברי מועצת החכמים • כל הפרטים

לאחר שבשבוע שעבר נחתם הסכם קואליציוני בראשי תיבות בין הליכוד לש"ס, היום חתמו הצדדים על ההסכם המלא והמפורט, אשר קיבל את אישורם וברכתם של חברי מועצת החכמים שליט"א.

ש"ס זכתה להישגים גדולים מאוד בהסכם הקואליציוני, בדיור, בהורדת יוקר המחיה, בשמירה על הצביון הדתי של המדינה ובחיזוק מערכות החינוך התורניות.

הנושא המרכזי הראשון בהסכם הוא הורדת יוקר המחיה. כהבטחת הבחירות של ש"ס יוסר המע"מ מעל מוצרי היסוד שבפיקוח ממשלתי, החל מתקציב 2015, בכפוף לעבודת צוות של שר האוצר המיועד משה כחלון ושר הכלכלה המיועד, יו"ר ש"ס אריה דרעי. בנוסף, יועלה שכר המינימום לסך 5,300 ₪ בחודש, שהם 28.5 שקלים לשעה (ברוטו).

קרא עוד:
[postim]

סעיף נוסף קובע כי "יוקם מטה לעידוד תעסוקת חרדים במשרד הכלכלה, אשר יפעל למעקב, עידוד וסיוע לשילוב בתעסוקה מלאה ואיכותית של האוכלוסייה החרדית". בנוסף, הממשלה תפעל מידית לאישור חוק אפליה מתקנת עבור חרדים בשירות הציבורי, בדומה לחוקים הקיימים עבור נשים וערבים.

חוק הגיוס הדרקוני שהעבירו יאיר לפיד ונפתלי בנט בממשלה היוצאת יתוקן, כך ש"במדינת היהודים לא יגבילו מכסה ללומדי תורה ולא ייכנס אדם לכלא בשל לימוד תורה". הסמכות לקבוע את יעדי הגיוס תועבר לשר הביטחון, אשר יפעל ברוח זו.

article_002F420F555A411683E6B56F42698868ח"כ זאב אלקין מהליכוד עם יהודה אבידן מש"ס

תקציב הישיבות ישוב לגודלו טרם הקיצוצים האכזריים שביצעו בו לפיד ובנט, ותיפסק אפליית התלמידים ברשתות החינוך החרדיות רק בשל צבע הכיפה שעל ראשם. במסגרת זו יוחזר 'חוק נהרי' לתוקף ותכנית הקייטנות החדשה של משרד החינוך תופעל גם בחינוך החרדי, כשווה בין שווים.

סעיפי הדת והמדינה קובעים באופן כללי כי לא תקודם חקיקה בנושאים אלה מבלי הסכמה של המפלגות החרדיות, ויישמר הסטטוס קוו. הממשלה תפעל להגברת האכיפה לגבי החוקים הקיימים, תבלום את התרחבות הפרצות בחומת השבת בארץ ולא תאפשר אפליית עובדים בשל היותם שומרי שבת.

במסגרת תכניות הדיור המקיפות שתקדם הממשלה, יתוכננו בכל שנה כ-5,000 יחידות דיור עבור המגזר החרדי, ויבוטל סעיף 'מיצוי כושר ההשתכרות' בקריטריונים לזכאות משרד הבינוי. כפי שהבטיח דרעי בקמפיין הבחירות, תבנה הממשלה בכל שנה 700 דירות חדשות עבור הדיור הציבורי, החל מרגע כינונה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *