הדברים נאמרו במסגרת הצעה דחופה לסדר בנוגע לפרשיית השוחד שנחשפה במח"ש ובפרקליטות מחוז המרכז • "אם בפרקליטות נפלה שלהבת, מה יגידו אזובי הקיר?", זעק מקלב

"אם השחיתות פשתה גם לתוך מערכת המשפט, כאשר זה מגיע לבעל התפקיד הבכיר ביותר במחוז הגדול ביותר של הפרקליטות, זה פוגע אנושות באמון הציבור במערכת. אם בפרקליטות נפלה שלהבת, מה יגידו אזובי הקיר". כך זעק במליאת הכנסת ח"כ אורי מקלב מיהדות התורה, במסגרת הצעה דחופה לסדר שהגיש בנוגע לפרשת השחיתות בפרקליטות מחוז המרכז ובמח"ש.

"פרשיית השחיתות בפרקליטות פוגעת באופן משמעותי באמון הציבור במערכת כולה, בייחוד כאשר זה מגיע למחוז המשמעותי ביותר בפרקליטות, והפרקליטה הבכירה מואשמת בשוחד ובשחיתות תוך מילוי תפקידה", אמר ח"כ מקלב וציין כי "כמה אנשים בטוחים היום שלא נעשה עמם משפט צדק בעקבות אותה שחיתות, יתרה מכך, כשהתגלתה מעילה במערכת הבנקאות, כל המערכת נכנסה לתזזית תוך שינויים מנהלתיים מחמירים ואלו בפרקליטות שוררת 'דממת אלחוט' וכי דין המערכת המשפטית שונה?".

קרא עוד:
[postim]

לדברי ח"כ אורי מקלב, עד לרגע זה לא נשמעה כל התייחסות מטעם הפרקליטות ומשרד המשפטים לפרשה וגינוי למעשיה של הפרקליטה הבכירה. "הציבור מחכה להרבה יותר מאמירה של גינוי אלא גם לפעולה ממשית תוך בדק בית מעמיק ושורשי, הציבור זקוק לאמירה ממוקדת בהקדם – בפרט שמתברר שמקרה זה הוא רק קצה הקרחון של השחיתות הציבורית. זה הגיע למצב שבו הציבור מבין שניתן להטות את המערכת על כלל זרועותיה בקלות, שהמשפט המתקבל הוא לא משפט צדק", הוסיף.

מקלב הבהיר כי מעצר הבכירה בפרקליטות הנאשמת בפרשת שוחד היא אירוע דרמטי שפרקליטות המדינה צריכה לתת עליה את הדעת. "על הפרקליטות להעביר לציבור מסר שהמדובר בפרשייה חמורה, אבל הפרקליטות תבדוק את עצמה כדי שמעשים כאלה לא יוכלו לחזור, ובוודאי שלא בממדים כאלה ולאורך כל כך הרבה זמן. על הפרקליטות ומשרד המשפטים לעשות הכל כדי להחזיר את אמון הציבור".

(צילום: הדס פרוש – פלאש 90)