שתי נקודות משטרה חדשות נחנכו בעיר העתיקה בירושלים: בכותל המערבי ובהר ציון • הראשל"צ הרב יצחק יוסף: "אילו היו לומדים כל ילדי ישראל בתלמודי תורה, ומתחנכים ליראת שמים, כמעט ולא היתה עבודה למשטרת ישראל" • מפכ"ל המשטרה אשר אישר את פתיחת התחנה בהר ציון הבהיר: "מטרתנו היא להעביר מסר שחוקי המדינה נאכפים באופן שוויוני כלפי כל הצדדים"

מחוז ירושלים חנך אמש (שלישי), מבני משטרה חדשים בכותל המערבי ובהר ציון, בסמוך לקבר דוד. זאת במטרה להרחיב את פריסת השוטרים בעיר ולשפר את השירות לאזרחים.

נקודת המשטרה בכותל המערבי משקיפה על רחבת הכותל. במקום משרתים 30 שוטרים העוסקים בפעילות אכיפה ומתן שירות למבקרי הכותל הרבים, שמירה על ביטחונם ועל הסדר הציבורי. נקודת הר ציון הוקמה מתוך רצון לתת מענה מיטבי לאוכלוסיה. בנקודה ישרתו 10 שוטרים שיבצעו פעילות אכיפה, יתנו שירות לאזרחים וינהלו הידברות שוטפת עם נציגי שלוש הדתות.

"מדובר בצעד חשוב המיישם את תפיסת משטרת ישראל לפריסה רחבה ומתן מענה מהיר לאירועים", אמר בטקס החניכה מפקד מחוז ירושלים, ניצב משה (צ׳יקו) אדרי. "נקודות אלו יאפשרו מתן שירות מיטבי לתושבים ולמבקרים".

מפכ״ל המשטרה, רנ״צ יוחנן דנינו סיפר על החשיבות של הקמת נקודות אלה ואמר: ״יחידת הכותל המערבי היא יחידה מיוחדת במינה אשר מופקדת על אחד המקומות הרגישים בעולם, ובמיוחד לעם היהודי. מקום אשר לו היסטוריה בת אלפי שנים והיה לסמל לדורות רבים של יהודים. אנו חונכים היום מבנה חדש ליחידת הכותל ונקודת משטרה בהר ציון ופרוסים 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, בכל רחבי העיר העתיקה״.

חנוכת נקודת משטרה חדשה בכותל המערבי 1

חנוכת נקודת משטרה חדשה בכותל המערבי 2

בהתייחסו לנקודת הר ציון הוסיף המפכ"ל: ״אישרתי את הצעת מפקד מחוז ירושלים להקים במקום נקודת משטרה. הנקודה אותה אנו חונכים היום, מטרתה לחזק את יכולתנו לשמור על שלום הציבור וביטחונו במקום רגיש זה ולהעביר מסר שחוקי המדינה נאכפים באופן שוויוני כלפי כל הצדדים״.

במעמד חנוכת תחנת המשטרה הראשונה בהר ציון, בסמוך לקבר דוד המלך, השתתפו הראשון לציון הרב הראשי לישראל הגר"י יוסף, רב הכותל והמקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ, מפכ"ל המשטרה מר יוחנן דנינו, מפקד מחוז ירושלים, קציני המשטרה, ואישי צבור רבים.

הרב הראשי לישראל הגר"י יוסף סיפר על פטירתו של דוד המלך, והעלה על נס את לימוד התורה המגינה מכל הצרות והיסורים. בדבריו אמר, כי אילו ילדי ישראל כולם היו לומדים בתלמודי תורה, ומתחנכים ליראת שמים, כמעט ולא היה עבודה למשטרת ישראל, היו כמה שוטרים למשמרת, וגם היה המפכ"ל, אבל לא היתה עבודה כמו שלצערינו יש היום, אם זה הפשיעה הגוברת, ואם זה שאר הדברים המצריכים פתיחת תחנת משטרה בהר ציון.

הרב הראשי אמר, כי עצם פתיחת תחנת משטרה רשמית של מדינת ישראל בהר ציון מוכיחה קבל עם ועולם שהמקום הזה, הר ציון, שייך ליהודים, היה שייך להם ויישאר שייך ליהודים בלי שום ערעור.

הרב הראשי קבע את המזוזה בברכה, מאחר ובתחנה ישהו השוטרים 24 שעות ביממה.

הרב יצחק יוסף בחנוכת תחנת משטרה בהר ציון (2)

הרב יצחק יוסף בחנוכת תחנת משטרה בהר ציון (3)

הרב יצחק יוסף בחנוכת תחנת משטרה בהר ציון (4)

חנוכת נקודת משטרה חדשה בהר ציון