שרת החוץ האירופית המבקרת לראשונה בישראל נפגשה היום עם נשיא המדינה ראובן ריבלין, והביעה את רצונה לעבוד בשיתוף פעולה כדי לקדם הסכם שלום בין ישראל לראשות הפלסטינית • ריבלין: "הסכסוך יסתיים רק כאשר שני העמים יבינו כי עלינו לחיות יחד"

נשיא המדינה, ראובן ריבלין ניפגש הבוקר (ה') במשכן הנשיא, עם הנציבה העליונה למדיניות חוץ וביטחון של האיחוד האירופי, פדריקה מוגריני.

הנשיא ברך את מוגריני על הגעתה וציין כי הוא מעריך את מחויבותה למשימה המוטלת בפניה ואת מקומה המשמעותי ביכולת לסייע בחידוש המשא ומתן עם הפלשתינים: ״לאירופה חשיבות רבה בסיוע להביא לסיום הסכסוך״, אמר הנשיא והוסיף: ״הסכסוך יסתיים רק כאשר שני העמים יבינו כי עלינו לחיות יחד זה לצד זה. אני רוצה להדגיש את המובן מאליו, לישראל אין מלחמה עם האסלאם, יש צורך לבנות אמון בינינו, אמון שצעד חשוב בו הוא שיקום עזה.״

מוגריני השיבה, ״ברצוני להודות לך, אדוני הנשיא, על המחויבות האישית שלך למסר של שלום ותקווה והנהגת העם בישראל בחוכמה, עם הבנה של מורכבות המצב באזור. הידידות הקושרת בנינו  חזקה ומבוססת, והמסר שלי היום הוא הצורך לרתום את הקשר הזה ככלי לסיום הסכסוך. אני מעריכה מאוד את חזון  החיים המשותפים שאתה מוביל ומקווה שידידותינו המשותפות ברחבי העולם, יחד עם אירופה כולה יוכלו לתווך במשימת סיום הסכסוך תוך שמירה על בטחון ישראל".

קרא עוד:
[postim]

בהמשך פגישתם הדגיש הנשיא כי יש לקדם את שיקום עזה בהקדם האפשרי וכי זהו אינטרס ישראלי לא פחות מאינטרס של העולם כולו: ״יש באפשרותנו להביא אל עזה שגשוג אמיתי שיכול להעניק לתושביה תקווה שתתחיל לבסס צעדי אמון.״

הנשיא הדגיש כי צעדי אמון נבנים קודם כל בין עמים ולא רק על ידי ממשלות. ״גם לאחר חתימת מסמכים, עלינו ללמוד לחיות יחד ממש ואני מאמין שאם היוזמות יקודמו על ידי העולם כולו התקווה לשינוי גדולה יותר,״ אמר הנשיא.

שרת החוץ האירופית הביעה את רצונה העמוק לעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם כל גורמי הממשל בישראל ואת כנות כוונותיה לקדם צעדים ממשיים שיוכלו להביא להתנעת התהליך בין הצדדים.