'פרשת ישראל ביתנו': גרשון מסיקה גויס כעד מדינה

ראש המועצה האזורית שומרון הוא אחד המעורבים ביותר בפרשת השחיתות הגדולה, ובשמו נקשרו חדשות כבדים לשוחד ועבירות נוספות • החקירה צפויה להסתיים בימים הקרובים, ועל פי המשטרה יוגשו כתבי אישום כנגד מספר רב של בכירים בשירות הציבורי לשעבר ובהווה

החקירה בפרשת השחיתות הציבורית הגדולה המכונה 'פרשת ישראל ביתנו', בשל מעורבותם העמוקה בה של בכירי מפלגתו של אביגדור ליברמן, מתקרבת לסיומה.

היום הותר לפרסום כי ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, חתם עם הפרקליטות על הסכם עד מדינה, לפיו הוא יעיד נגד החשודים האחרים בתמורה להפחתת האישומים נגדו. בנוסף למסיקה ישנם לפחות עוד 5 עדי מדינה בפרשה.

מסיקה צפוי להודיע בשעות הקרובות כי הוא משעה את עצמו, עד להודעה אחרת, מהמשך הטיפול בענייני המועצה. השעייתו תיכנס לתוקף באופן מידי ואת מקומו ימלא סגנו יוסי דגן שיכהן כראש המועצה בפועל.

קרא עוד:
[postim]

מסיקה היה בין המעורבים המרכזיים בפרשה החריגה בהיקפה, שהתפוצצה בקול רעש גדול בדצמבר האחרון, עם פתיחתה של מערכת הבחירות. המשטרה החליטה לפרסם אז את החשדות לשחיתות בישראל ביתנו, שבהם נחשדים מקורבים למפלגה, אישי ציבור ולוביסטים בביצוע עבירות של מתן שוחד וקבלתו, תיווך לשוחד, הטיית מכרזים, קבלת דבר במרמה, גניבה בידי עובד ציבור, זיוף, רישום כוזב במסמכי תאגיד ועוד.

השיטה: כספי תמיכות בתמורה לשוחד או מינוי מקורבים

דרך הפעולה העיקרית שנחשפה בחקירה, הייתה העברת כספי תמיכות ממשלתיות שלא כדין לגופים שונים, בתמורה להעברה חלקית של התקציב לחברי הכנסת ולמקורביהם, או מינוי מקורבים לתפקידים ציבוריים, כאשר החשדות הם על שוחד ב־15 תתי-פרשיות ובהיקפים של מיליוני שקלים.

במסגרת החקירה הגלויה, נחקרו באזהרה אישי ציבור רבים ומפורסמים, בראשם סגנית השר ומזכ"לית ישראל ביתנו לשעבר פאינה קירשנבאום, אחת מהאנשים הקרובים ביותר ליו"ר המפלגה ליברמן. בין השאר, נחקרו גם דאוד גודובסקי, ראש מטה ישראל ביתנו; ראשי המועצות האזוריות שומרון, מטה יהודה, תמר ומגילות; יצחק מירון, ראש עיריית עפולה; רמי כהן, מנכ"ל משרד החקלאות; אלכס ויז'ניצר, יו"ר חברת נת"ע; משה ליאון, מקורבו של ליברמן; עובד יחזקאל, מזכיר הממשלה לשעבר; ורבים נוספים.

כזכור, אביגדור ליברמן טען מאז פרסום החשדות, כי החקירה פוליטית ונועדה לפגוע במפלגתו בבחירות. ליברמן תקף את המשטרה במילים בוטות ולא שיבץ שוב ברשימתו לכנסת את השר לביטחון הפנים דאז, יצחק אהרונוביץ.

החקירה אכן גרמה לקריסה של מפלגת ישראל ביתנו בדעת הקהל, אשר ממנה לא הצליחה להתאושש עד יום הבחירות, בו התרסקה מ-13 מנדטים ל-6 בלבד.

(צילום: מרים אלסטר – פלאש 90)

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן