טרור בליל שבועות: שני בחורי ישיבה נדקרו בדרכם לכותל המערבי

בחסדי שמים, הבחורים – בני 18 ו-15 – נפצעו באורח בינוני בלבד, ובמהלך החג מצבם השתפר עוד • המחבל נמלט מהמקום, אולם נעצר זמן קצר לאחר מכן • הערב נזרק בקבוק תבערה לעבר בית רייסן בעיר העתיקה. אין נפגעים
 • חתונה ללא כלה?! עוד שבועיים היא מתחתנת ואין לה עדיין שמלה

  תוכן מקודם

 • גזירת מלך רשכבה"ג מרן שה׳׳ת הגר׳׳ח קנייבסקי שליט"א : ׳׳התורמים למגבית 'קופת העיר' עבור כלות עניות בסך 513 ש"ח, יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב.״

  תוכן מקודם

 • מזעזע: התאלמן מאשתו ואיבד את מאור עיניו

  תוכן מקודם

 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

שני בחורי ישיבה, בני 18 ו-15, נפצעו באורח בינוני בליל שבועות, לאחר שנדקרו על ידי צעיר ערבי, ברחוב בית הבד ברובע המוסלמי בירושלים, בעת שהיו בדרכם לכותל המערבי. כוחות מד"א פינו אותם לבתי החולים הדסה עין-כרם בעיר, כשהם במצב יציב וסובלים מפצעי דקירה בפלג גופם העליון.

פרמדיקית מד"א אלומה סימון שטיפלה בנערים סיפרה "כשהגענו למקום ראינו קבוצה גדולה של צעירים שהיו בדרכם לכותל. על המדרכה ישבו שני נערים בני 17 במרחק של מטרים ספורים אחד מהשני. הם היו בהכרה מלאה וסבלו מפצעי דקירה בפלג גופם העליון. הענקנו להם טיפול ראשוני בשטח ופינינו אותם בשתי ניידות טיפול נמרץ לבית החולים כשמצבם מוגדר בינוני ויציב".

קרא עוד:
[postim]

מיד עם קבלת הדיווח החלו סריקות נרחבות בתוך העיר העתיקה על ידי שוטרי מרחב דוד, מג"ב ויס"מ. אחראי המשמרת במב"ט 2000 (מרכז בקרת מצלמות האבטחה של העיר העתיקה והסביבה), רס"ר מהראן סרחאן, סרק את מצלמות האבטחה באזור האירוע, זיהה את החשוד וכיוון את כוחות הסיור ומג"ב אל החשוד, ערבי מקומי כבן 19. עם הגיעו לביתו, הגיעו הכוחות אליו ועצרו אותו. בחיפוש שנערך סמוך לביתו נמצאו הסכין וממצאים נוספים הקושרים את החשוד לאירוע. הוא הועבר לחקירה במרחב דוד.

רס"ר סרחאן סיפר כי "מיד כשהתקבל דיווח על דקירה ברחוב הבד, התחלתי לסרוק את המצלמות, זיהיתי את האירוע והחשוד וכיוונתי את הכוחות עד למעצרו".

הבוקר השתפר מצב הפצועים, בחסדי שמים, ומצבו של הבחור בן ה-18 שנדקר בגבו מוגדר כקל, ואילו הבחור בן ה-15 שנדקר בחזהו במצב קל עד בינוני.

מעצרו של הדוקר הוארך הערב בבית משפט השלום בירושלים.

הערב התרחש אירוע טרור נוסף, כשבקבוק תבערה נזרק לעבר בית רייסין ברובע המוסלמי, בו מתגוררות 5 משפחות יהודיות. לא היו נפגעים.

במהלך סריקות במצלמות, זוהה חשוד שנמלט ונכנס לתוך בית. האחראים על המצלמות הכווינו את הכוחות בשטח אשר עצרו את מיידי בקבוק התבערה, שני ערבים קטינים כבני 15. העצור הועבר לחקירה במרחב דוד.

(צילום ארכיון: יונתן זינדל – פלאש 90)

כתבות קשורות

תגובה אחת

 1. למי שלא יודע את האמת. אהוד אולמרט כמעט הצליח למגר את השופטים הרשעים מן הזירה. וזו רק נקמה אישית שלהם. יבא היום ויישפטו שופטים אלה

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן