שי קורן, בלש מימ"ר מרכז, הואשם בעקבות דיווח של עמיתיו ליחידה כי תקף בבעיטות עצירים כבולים • 6 שנים אחרי, זוכה הבלש • השופטת על חבריו השוטרים: "עדויות סותרות, התנהלות בעייתית, לא ראויה ואף שערורייתית.. "

שוטרים ופורעי חוק: שי קורן, בלש מימ"ר מרכז, זוכה מאשמת תקיפת עצורים בעודם כבולים, והשופטת איטה נחמן מבית משפט השלום בראשון לציון כינתה את התנהלות עמיתיו וחוקר המחלקה לחקירות שוטרים – שהחליטו להעליל עליו את הסיפור: "התנהלות בעייתית, לא ראויה ואף שערורייתית".

קרא עוד:

[postim]

העלילו על חברם השוטר

על פי כתב האישום שהוגש נגד קורן, ב- 2006, פעל קורן כנגד עבריינים ברמלה יחד עם אנשי יס"מ נוספים.  זמן קצר לאחר שהתקבל דיווח על ירי, יצאו הצוותים המשותפים לימ"ר מרכז וליס"מ מרכז לבצע מעצרים. השוטרים הבחינו ברכב ובו שני החשודים, כשאחד מהם מחזיק באקדח. בתום מרדף אלים שכלל ירי מצד השוטרים, נעצרו השניים וברשותם נתפס אקדח עם כדור בקנה.

כששבו השוטרים למחוז, התעורר ביניהם ויכוח. אז, על פי החשד, החליטו שוטרי היס"מ לדווח כי קורן תקף את העצורים בעודם אזוקים ובעט בפניהם.

"מהימנות עדויותיהם – נמוכה"

"מחומר הראיות שהוצג בפני וכן מעדותיהם של כלל עדי התביעה וההגנה עולים קשיים רבים ותהיות רבות לעניין נכונותן", כתבה השופטת בגזר הדין. "מהימנות עדויותיהם של שוטרי היס"מ וקציני היחידה שלא לקחו חלק באירוע עצמו, ואשר העידו בפני על ההתנהלות שלאחר הפעילות, נמצאה בעיני כנמוכה".

בעקבות ההחלטה התחבטו במחוז מרכז כיצד להגיב. מחד, זוכה שוטר שהיה בחופשה כפויה בארבע השנים האחרונות שלא בצדק ומאידך, ארבעה שוטרים אחרים התגלו כשקרנים.

"עדויות סותרות"

"עדויותיהם של לוחמי היס"מ נמצאו סותרות האחת את רעותה… ההתנהלות מרגע סיום המעצר עצמו ועד הגשת אותם מזכרים המעלים הטענות כלפי הנאשם, נראית כהתנהלות בעייתית, בלתי ראויה ואף שערורייתית, אשר מעלה תהיות רבות לעניין יושרם האישי, אמינותם ומהימנותם של אותם לוחמים", הצהירה השופטת.

גם התנהלותו של חוקר מח"ש בתיק קיבלה התייחסות מהשופטת שכתבה: "עולות תהיות רבות לגבי אופן ואופי החקירה אותה ניהל, אשר משליכות בפועל על מהימנות ואמינות חקירתו".