מתח במפלגת העבודה: היום ההצבעה על ראשות ועדת הכלכלה

על התפקיד מתמודדים הח"כים יחימוביץ' וכבל • גם על תפקיד יו"ר הסיעה ניטש מאבק, בין הח"כים בר ומיכאלי • "זה לא מנוף להתמודדות על ראשות המפלגה, אני פשוט מאוד רוצה לעמוד בראשות הוועדה הזו בגלל האתגרים שהיא טומנת בחובה", הבהירה היום יחימוביץ'

אבן דרך במאבק בין 'מחנה הרצוג' ל'מחנה יחימוביץ' במפלגת העבודה: היום יידרשו חברי הסיעה להכריע בהצבעה חשאית את זהותם של יו"ר ועדת הכלכלה של הכנסת מטעם המפלגה ויו"ר הסיעה בכנסת.

על תפקיד יו"ר ועדת הכלכלה מתמודדים היו"ר לשעבר ח"כ שלי יחימוביץ' וח"כ איתן כבל, המזוהה עם היו"ר הנוכחי יצחק הרצוג. על תפקיד יו"ר הסיעה מתמודד מזכ"ל המפלגה ח"כ חיליק בר מול ח"כ מרב מיכאלי, מתומכותיו הבולטות של הרצוג.

בימים האחרונים ניסה הרצוג להביא לפשרה בין הנצים על התפקידים, ואף הצליח להשיג הסכמה על רוטציה בין יחימוביץ' לכבל, אולם השניים דרשו כל אחד לכהן בחלק הראשון של הקדנציה, מה שפוצץ את המגעים.

קרא עוד:
[postim]

"יש רק סיבה אחת להתמודדותי: אני חושבת שוועדת הכלכלה זה דבר מאוד חשוב", אמרה היום יחימוביץ', "זה לא מנוף להתמודדות על ראשות המפלגה, אני פשוט מאוד רוצה לעמוד בראשות הוועדה הזו בגלל האתגרים שהיא טומנת בחובה".

לדבריה, "אני אדם פוליטי אבל אני בפוליטיקה כדי להתעסק בדברים שאני מאמינה בהם, ובזה אני עוסקת רוב היום. זה אתגר שאני יודעת שאמלא אותו בצורה טובה".

יחימוביץ' התייחסה לתופעת המחנאות המתרחבת במפלגתה, וניסתה להמעיט בערכה: "אני לא חושבת שזאת הצבעה מחנאית בתוך העבודה, אני סומכת על חברי הכנסת שלנו. זה עימות דמוקרטי ביני ובין איתן כבל, ואני בטוחה שאני ואיתן נשלב ידיים ונשתף פעולה אחר כך בלי קשר לתוצאות. בעיקר כי זו התמודדות על מהות".

גם הקרב על ראשות הסיעה מהווה מבחן כוח עבור מחנה הרצוג. היו"ר עשוי לתמוך בשני נאמניו, כבל ומיכאלי, ושניהם נחשבים כבעלי הסיכויים הטובים ביותר לזכות בהתמודדויות.

(צילום: הדס פרוש – פלאש 90)

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן