את הדברים אמר ח"כ אורי מקלב במליאת הכנסת במסגרת הדיון לאישור מינוי השר זאב אלקין לשר לענייני ירושלים • לדברי מקלב: "הדרישה שלא למנות שר לענייני ירושלים הינה תמוהה"

"גם אם נשמעים דיבורים וטענות על שרים ומשרדים מיותרים, המשרד לענייני ירושלים אינו משרד מיותר אלא משרד חיוני הנדרש למען העיר ירושלים ופיתוחה". כך אמר ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה) מעל דוכן הכנסת, במסגרת דיוני המליאה לאישור מינוי השר זאב אלקין גם לתפקיד השר לענייני ירושלים.

"במקום לעסוק בשאלה הפרסונלית כדאי שנביט לעומק העניין", אמר ח"כ אורי מקלב. "מדוע עיריית ירושלים אינה מעוניינת שיהיה בממשלה שר לענייני ירושלים? איזה ראש עיר היה מוותר על שר מיוחד בממשלה לענייני עירו? שר לענייני תל אביב, שר לענייני חיפה, שר לענייני באר שבע. כל עיר הייתה מעוניין בשר שידאג לה, בטח עיר בעלת מעמד וצרכים מיוחדים ומשמעותיים כמו ירושלים.

קרא עוד:
[postim]

"דרישתו של ראש עיריית ירושלים שלא למנות שר לענייני ירושלים הינה תמוהה. עם כל ההערכה לעיריית ירושלים ולעומד בראשה, עיריית ירושלים, בשל מעמדה וייחודה, מקבלת תקציבי עתק – ואני בעד תקציב זה, אבל כל הקופה הזו מתנהלת ללא בקרה ופיקוח ולכן נדרשים משרד ושר מיוחד לעניין הזה. התנגדות העירייה למשרד ממשלתי לענייני ירושלים היא בדיוק כמו שוועדת הכספים תודיע שהיא אינה מוכנה לדון בתקציב המדינה. זאת לא פריבילגיה אלא חובה.

"לצערי נוצר מצב שבו ראש עיריית ירושלים שולט באופן בלעדי על התקציבים המיוחדים לעירו, כשאין משרד ממשלתי שמפקח על הנעשה מלמעלה וגם חברי המועצה בעיר חסרים השפעה בנושאים הללו", הוסיף ח"כ אורי מקלב והסביר כי "לכן ברור כי המשרד לענייני ירושלים צריך לקום והוא חיוני וחשוב לעתידה של העיר. ירושלים לא זקוקה למשרד מיוחד בממשלה, אבל הממשלה זקוקה למשרד מיוחד לענייני ירושלים והעובדה שצריך לקום משרד לענייני ירושלים הוא אינטרס מובהק של הממשלה".

לדברי ח"כ מקלב, "הטענה כאילו מינוי שר ומשרד לענייני ירושלים הינה בזבזניות, היא טענה פופוליסטית וצבועה, שכן תקציב של תכנית ספורט אחת של עיריית ירושלים השנויה במחלוקת עולה הרבה יותר מאשר כל המשרד לענייני ירושלים".

(צילום: הדס פרוש – פלאש 90)