"אין מי שיעשה את העבודה טוב ממך. אתה עשית כבר את התפקיד הזה בעבר. אתה מנוסה ואתה אהוד. ואני מאחל לך בהצלחה", אמר לגפני רה"מ נתניהו שנכח בטקס המינוי • גפני: נצא לעבודה כשיש ממשלה טובה שהולכת לעשות דברים טובים"

בשורה של אירועים בכנסת נכנסו היום אחר הצהריים והערב לתפקידיהם ראשי הוועדות החדשים, לאחר שהמליאה אישרה את המלצות הוועדה המסדרת לגבי הרכב הוועדות וחברי כל ועדה הצביעו על זהות היו"ר, כפי ההסכמים בין המפלגות ובתוכן.

הוועדה שמשכה את תשומת הלב הרבה ביותר הייתה ועדת הכספים, בראשה שב לעמוד ח"כ משה גפני מיהדות התורה לאחר כשנתיים באופוזיציה, בהם עמד בראשות ועדת המדע והטכנולוגיה הזניחה.

את טקס מינויו של גפני ליו"ר כיבדו בהשתתפותם ראש הממשלה בנימין נתניהו, יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, שר הכלכלה אריה דרעי, שר האוצר משה כחלון, יו"ר הקואליציה וועדת חו"ב צחי הנגבי, ועמיתיו של גפני לסיעת יהדות התורה בכנסת.

קרא עוד:
[postim]

"אין מי שיעשה את העבודה טוב ממך. אתה עשית כבר את התפקיד הזה בעבר. אתה מנוסה ואתה אהוד. ואני מאחל לך בהצלחה", אמר נתניהו לגפני. ח"כ גפני הודה לראש הממשלה על התמיכה ואמר כי "לוועדת הכספים יש עבודה רבה מאוד. אנו באמצע שנת תקציב וצריך להעביר את חוק התקציב בפרק זמן כמעט בלתי אפשרי. נצא לעבודה כשיש ממשלה טובה שהולכת לעשות דברים טובים ואני מקווה שחברי הוועדה יהיו שותפים לכך".

גפני סיפר כי "כשכיהנתי כיו"ר הוועדה, במקרים רבים לא הייתה חלוקה של קואליציה ואופוזיציה, אלא הוועדה התאחדה סביב נושאים מסוימים". הוא הוסיף כי בכוונתו להביא בשבוע הבא לדיון בוועדה את החוק להארכת מועדי אישור התקציב, בדרך לתקציב הדו שנתי ל-2015-2016.

"יהיה פה מעניין", הבטיח גפני בהומור, ואף הודה ליו"ר היוצא ח"כ ניסן סלומינסקי, ש"שמר לי את ראשות הוועדה במשך שנה ושמונה חודשים".

גפני נבחר פה אחד ליו"ר הוועדה. חבר הוועדה ח"כ אחמד טיבי, שעשע את הנוכחים כשדרש רוויזיה, כדרכה של האופוזיציה, אולם חזר בו לבקשתו של יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין שנכח במקום והסביר לו כי "הפרוטוקול אינו מבין הומור…".

(צילום: אלי קובין)