ייעוד היחידה יהיה לייצר אמצעי לחימה בחירום, כאשר עולה צורך מיידי באמצעי מסוים • ראש מדור אמצעי לחימה בפיקוד הדרום: "במבצע האחרון עמדנו במצב בו עלינו להציג פתרון מידי לבעיות ואתגרים נקודתיים"

בעקבות מסקנות מבצע 'צוק איתן': יחידה לייצור אמצעי לחימה הוקמה לראשונה בפיקוד הדרום. ההחלטה התקבלה מתוך צורך לתכנון וייצור עצמאי של אמל"ח לצרכים מבצעיים מיידים.

"במהלך המבצע האחרון עמדנו במצב בו עלינו להציג פתרון מיידי לבעיות ואתגרים נקודתיים", מספר ראש מדור אמל"ח וטכנולוגיה בפיקוד הדרום, רס"ן ניסן מזרחי. "רצינו ליצור לעצמנו יכולת לפתור בעיות שלא תצטרך להתבסס על זרועות אחרות ותאפשר לנו עצמאות בשטח".

קרא עוד:
[postim]

עד כה הסתמך הפיקוד על יחידת פיתוח האמל"ח של זרוע היבשה, יחידת יפת"ח. "היה לי חזון לפתח גוף פנים פיקודי שיאפשר לי לחסוך את העבודה התמידית מול הזרועות האחרות בצה"ל", הסביר רס"ן מזרחי. "יש כאן מצב של ניצחון לשני הצדדים – העומס יורד מזרוע היבשה והפיקוד לא צריך להיות תלוי בגופים אחרים שיספקו לו פתרונות לבעיות ולאתגרים".

תהליך נוסף שנועד לייעל את הליך ייצור האמל"ח בחירום הוא הרחבת תחום סמכותה של הפלוגה האלקטרונית ביחידת החימוש המרחבית של פיקוד הדרום (יחש"מ). בעבר הייתה היחידה אמונה על בקרה ואחזקה של כלים ואמל"ח בפיקוד, וכעת היא תפתח ותאפיין אמל"ח ומערכות אשר מוכנות ומותאמות לצרכים של פיקוד הדרום. השימוש ביחידת האמל"ח ובפלוגה האלקטרונית יתממש בעיקר בחירום, כאשר עולה צורך מבצעי מהיר באמצעי מסוים.