בקהילה החרדית בעיר חוששים מאוד מניצחונו האפשרי של ניסן בן-חמו, המועמד המוביל, אשר לא פוסק מהסתה והפצת שטנה נגד החרדים • גם במועצות האזוריות אשכול וגלבוע מתקיימות היום בחירות, לאחר שהעומדים בראש שלוש הרשויות נבחרו לכנסת

היום מתקיימות בחירות לראשות עיריית ערד ולראשות המועצות האזוריות אשכול וגלבוע, לאחר שהקודמים שכיהנו בתפקיד נבחרו לכנסת ה-20 – טלי פלוסקוב מערד (כולנו), חיים ילין מאשכול (יש עתיד) ודני עטר מגלבוע (המחנה הציוני).

בערד מתמודד המועמד המוביל, הנתמך על ידי יש עתיד, עו"ד ניסן בן-חמו, נגד מועמד הליכוד הצעיר ממוצא רוסי, ולד (ולדימיר) סנדלרסקי. הבחירות בעיר הדרומית מוכת האבטלה נערכות על רקע התחזקותה המשמעותית של הקהילה החרדית בעיר בשנים האחרונות, המונה כבר יותר מאלף משפחות, רובם מחסידי גור.

ולד סנדלרסקי, הנתמך על ידי בכירי מפלגת השלטון, אומר כי "הדרך היחידה להוציא את ערד מהמשבר שאליו היא נקלעה זה עבודה משותפת עם ממשלת ישראל". לטענתו, "בלי שלטון מרכזי אין שלטון מקומי. בתור נציג הליכוד, יש לנו כאן הזדמנות היסטורית לקשר בין הממשלה לראש העיר. יחד נוכל לקדם החלטת ממשלה למתן הטבות ומענקים למפעלים ותעשייה, להשאיר את הצעירים בערד ולפתח את התיירות במקום".

קרא עוד:
[postim]

בן-חמו טוען לעומתו כי "הייתה לנו מפלגת שלטון בשש השנים האחרונות וראשת העיר הייתה חלק ממנה (ישראל ביתנו. ד"ג). אלה היו השנים הכי גרועות לעיר". לדבריו, "מה שלא נעשה עבור עצמנו – אף אחד לא יעשה. ראש רשות צריך לקחת אחריות ולא להסתמך על השלטון, דוגמת ראשי הרשויות בבאר שבע וירוחם. לפני שבאים לממשלה עם יד מושטת – יש הרבה מה לעשות למען העיר".

11111970_855329487848082_4726211362727034247_nסנדלרסקי עם ראש הממשלה נתניהו

"בחיים לא נתקלתי בכזו שנאה כלפי מגזר שלם"

בימים האחרונים פרצה סערה בעיר לאחר שבן-חמו, עוין-חרדים ותיק, פרסם מודעות תעמולה המציגות חרדים עניים מחטטים בפחים, במטרה להסית ולשכנע את תושבי העיר שהמשך התחזקות הקהילה החרדית תמיט אסון על העיר. בקהילה חוששים מאוד מניצחונו האפשרי של בן-חמו, אשר ניצל בשנים האחרונות כל הזדמנות להתסיס ולהציק, כמיטב מסורת 'יש עתיד'.

חלק מתושבי העיר הביעו שאט נפש מהתנהלותו של בן-חמו. אירנה ברוסניצין (26) אומרת כי "חזרתי לפני שנתיים וחצי לעיר. אני אוהבת אותה אבל אני מזועזעת ממה שקורה כאן. חייתי פה 16 שנה ובחיים לא נתקלתי בכזו שנאה כלפי מגזר שלם. התדמית של העיר נהרסה, אני כבר לא יודעת מתי זה קרה. הם שכנים שלנו ולא צריך לזרוע שנאה בין כולם".

על ראשות המועצה האזורית גלבוע מתמודדים שלושה: מוטי כהן (59) מגן-נר, עובד נור (44) מגן-נר וגילי עוז (42) מעין חרוד מאוחד.

באשכול מתמודדים זאב ירקוני (48), רכז המשק של קיבוץ נירים, שנפצע קשה ואיבד את שתי רגליו מנפילת פצצת מרגמה במהלך 'צוק איתן', אורי נעמתי (65) מרעים ורן גויטע (44) משדי אברהם.