בן-חמו מיש עתיד זכה לרוב מוחלט מקולות החילוניים בעיר, לעומת מתחרהו סנדלרסקי מהליכוד שלא הצליח לגייס תמיכה משמעותית מלבד קולות הקהילה החרדית החוששת מבן-חמו העוין • ביום הבחירות נשלח מסרון ברוסית לאלפי תושבים בעיר, לפיו "המוני חסידי גור בקלפיות, הם ינצחו אם לא תצביעו בעד ניסן בן חמו"

הקהילה החרדית בערד חוששת: בבחירות המיוחדות שהתקיימו אתמול לראשות העיר, ניצח ברוב מוחץ עו"ד ניסן בן-חמו מיש עתיד, את יריבו מטעם הליכוד, ולדימיר סנדלרסקי, שנתמך על ידי הסיעה החרדית במועצת העיר.

בבחירות, שהתקיימו לראשות העיר בלבד ולא למועצת העיר, בשל התפטרותה של ראש העיר הקודמת טלי פלוסקוב אשר נבחרה לכנסת ה-20 מטעם מפלגת 'כולנו', קיבל בן חמו 71.74 אחוז מקולות הבוחרים שהם 7,560 קולות. ולד סנדלרסקי, שהתמודד מולו, קיבל 28.26 אחוז בלבד שהם 2,978 קולות. שיעור ההצבעה עמד על 50%.

במהלך הקמפיין עשה בן-חמו שימוש בהסתה חסרת גבולות כלפי הקהילה החרדית המשגשגת בעיר, והפיץ פרסומים בעלי מוטיבים אנטישמיים. בעלון תעמולה שפרסם מטהו מוצגות תמונות של ילדים ונערים חילונים מאושרים, כשהם עוסקים בספורט ובתחרויות, לצד תמונות של המוני חרדים לבושי שחורים מפגינים, חרדים מחטטים בפחי זבל וחרדי שזורק אשפה על הרצפה.

קרא עוד:
[postim]

ביום הבחירות נשלח מסרון ברוסית לאלפי תושבים בעיר, לפיו "המוני חסידי גור בקלפיות, הם ינצחו אם לא תצביעו בעד ניסן בן חמו".

ShowImage

"אהיה ראש העיר של כל תושבי ערד, חילונים ודתיים…"

בן חמו הודה לתושבי ערד על האמון המוחלט שהעניקו לו: "החום והאהבה שקיבלתי במהלך הקמפיין מכל קבוצות האוכלוסייה היו יוצאי דופן. אהיה ראש העיר של כל תושבי ערד, חילונים ודתיים, עולים חדשים וצברים, ימנים ושמאלנים. דלתי תהיה פתוחה בפני כולם ואף קבוצה לא תיפסל. זהו ניצחון גדול של תושבי ערד, התוצאה לא הותירה ספק את מי הם רוצים. יש כאן אמירה ברורה".

בחירות לראשות הרשות המקומית התנהלו אתמול גם במועצות האזוריות אשכול וגלבוע, בשל בחירתם לכנסת של הקודמים בתפקיד, חיים ילין (יש עתיד) ודני עטר (המחנה הציוני) בהתאמה.

באשכול ניצח גדי ירקוני, חבר קיבוץ נירים שאיבד את שתי רגליו בנפילת פצצת מרגמה במהלך מבצע צוק איתן. ירקוני קיבל 51% מקולות הבוחרים, והמתמודד העיקרי מולו, אורי נעמתי מעין הבשור, זכה ל-44.5% מהקולות. מתמודד שלישי בשם רן גויטע משדי אברהם קיבל 4.5 בלבד.

במועצה האזורית גלבוע ניצח עובד נור שגרף 47 אחוזים מהקולות. הוא גבר על גילי עוז שקיבל 30 אחוזים מהקולות ועל מוטי כהן עם 23 אחוזים.