מפקד חיל האוויר המלכותי בהולנד: "ביטחונה של אירופה תלוי במצב במזה"ת"

השבוע הגיע מפקד חיל-האוויר המלכותי של הולנד לביקור בישראל • במהלך שהותו בישראל הגיע לבסיס חצור כדי לבחון את המרכז לאימון משימתי, ולתערוכת הביטחון ISDEF שמטרתה לחשוף את התעשיות הישראליות

 • "איבדתי את הכל, תעזרו לי לבנות מחדש" נערה צעירה מבקשת עזרה.

  תוכן מקודם

 • אל תתנו חמצן לקורונה!

  תוכן מקודם

 • פגישה שבוטלה פעמיים והצילה חיים

  תוכן מקודם

 • יש לך כסף. מגיע לך יחס של כבוד

  תוכן מקודם

מפקד חיל-האוויר ההולנדי, לוטננט ג'נרל (רא"ל) אלכסנדר שניטגר, הגיע השבוע לישראל כדי להתרשם מחיל-האוויר הישראלי ומהתעשיות הביטחוניות במסגרת תערוכת ISDEF. במהלך ביקורו הגיע לוטננט ג'נרל שניטגר לבסיס חיל-האוויר בחצור, שם בחן את מרכז האימון המשימתי (מלא"ם) המתקדם מתוצרת "אלביט" והגיע לסיור בטייסת "העקרב" המטיסה את ה"ברק" (F-16 C/D).

"חלק מרכזי בשמירה על ביטחונה של אירופה בכלל, והולנד בפרט, תלוי במצב הביטחוני במזרח התיכון", אמר מפקד חיל-האוויר ההולנדי. "על רקע זה אני חושב שאנחנו צריכים להתקרב, כדי שנוכל ללמוד אחד מהשני ולחשוב יחד על דרכי התמודדות עם המזרח התיכון הסוער". בנוסף נפגש מפקד חיל-האוויר ההולנדי עם מפקד חיל-האוויר האלוף אמיר אשל.

החיל המלכותי של הולנד חולק פלטפורמות רבות עם חיל-האוויר: מטוס ה-F-16, מטוס התובלה "הרקולס", מסוק ה"אפאצ'י" ובעתיד גם מטוס החמקן F-35. "חיל-האוויר הישראלי יחד אתנו עומד לעשות קפיצה משמעותית אל עבר העתיד עם מערכות חדשות, ומטוס הקרב המתקדם בעולם", אמר לוטננט ג'נרל שניטגר. "יחד עם זאת, כולנו צריכים להקטין את העלויות שלנו, שני החילות שלנו חולקים את הצורך בהגדלת האפקטיביות ובמקביל התייעלות כלכלית משמעותית. נושא האימון הקרקעי הוא דוגמה לכך, המערכת החכמה של 'אלביט', המלא"ם, שראינו במהלך הביקור, עשויה להיות שימושית גם עבור החיל שלנו".

"הזדמנות להיחשף לרעיונות מבריקים"

תערוכת ISDEF בה ביקר גם מפקד החיל ההולנדי הינה תערוכת ביטחון בינלאומית ומטרתה לחשוף את העולם לתעשיות הביטחוניות הישראליות ולסייע ברקימת שיתופי פעולה ביטחוניים ומסחריים בין גופים שונים העוסקים בביטחון ובהגנת המולדת ברחבי העולם.

בתערוכה הציגו לראשונה חברות רבות את הפיתוחים והחידושים המתקדמים ביותר שלהן בעולם הצבא והביטחון, והיא היוותה כנס של חלוקת ידע והשראה בין העמיתים למקצוע. "אנחנו תמיד שומרים על סקרנות", אמר מפקד חיל-האוויר ההולנדי במהלך התערוכה. "יש המון חידושים חכמים וטכנולוגיה מתקדמת, וזוהי הזדמנות עבורנו להיחשף לפיתוחים של החברות הקטנות שמצליחות להביא רעיונות מבריקים וייחודיים אל התעשייה".

מפקד חיל האוויר המלכותי של הולנד 1"אני חושב שאנחנו צריכים להתקרב, כדי שנוכל ללמוד אחד מהשני"

אל התערוכה הגיעו נציגים רבים נוספים מרחבי העולם, ביניהם מפקדי חילות-אוויר זרים, נספחים אוויריים וקצינים בכירים בחילות-אוויר שונים. בתערוכה הוצגו מגוון פיתוחים אוויריים, לרבות רחפנים למשימות חוזי בטווחים קצרים המשמשים בעיקר יחידות מיוחדות וגופי אבטחה. בנוסף הוצגו מטוסים זעירים ללא טייס המאפשרים איסוף מודיעין חזותי בעלות נמוכה ובתפעול פשוט מהשטח ומערכת לאיתור עצמים זרים על מסלולי טיסה.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו