בתגובה לירי הרקטה: צה"ל תקף נקודתית; המעברים נסגרו עד להודעה חדשה

על פי ניסיון העבר, המעברים ייפתח ככל הנראה בימים הקרובים, משום שההנהגה המדינית בירושלים נזהרת מאוד מהגברת טבעת החנק על עזה • צה"ל פרס בדרום הארץ 4 סוללות 'כיפת ברזל' - באשדוד, ברחובות, באשקלון ובנתיבות • שרידי הרקטה נמצאו הבוקר בשדה חמניות בחוף אשקלון

הריטואל הפך לקבוע: בתגובה לירי הרקטה אמש לעבר אשקלון, תקף צה"ל באישון לילה תשתית טרור בצפון רצועת עזה, באמצעות כלי-טיס של חיל-האוויר. זו הפעם השלישית בשבועיים האחרונים, בה תוקף צה"ל נקודתית לאחר ירי רקטות על הדרום.

מדובר צה"ל נמסר עוד כי בעקבות ירי הרקטות בימים האחרונים, הורה שר הביטחון משה יעלון, על סגירת מעבר ארז ומעבר כרם שלום למעט מקרים הומניטריים בלבד, וכי ההחלטה על פתיחת המעברים מחדש תתקבל על-פי הערכת מצב ועל-פי שיקולים ביטחוניים.

קרא עוד:
[postim]

על פי ניסיון העבר, המעברים ייפתח ככל הנראה בימים הקרובים, משום שההנהגה המדינית בירושלים נזהרת מאוד מהגברת טבעת החנק על עזה, מה שעלול להביא את חמאס לתחושה שאין לו מה להפסיד מהסלמה משמעותית נוספת.

הבוקר התירה הצנזורה לפרסום כי מלבד סוללות 'כיפת ברזל' שנפרסו בסוף השבוע באשדוד ובנתיבות, נפרסו שתי סוללות נוספות באשקלון וברחובות. שרידי הרקטה שנורתה אמש נמצאו הבוקר בשדה חמניות בחוף אשקלון.

.סוללת 'כיפת ברזל' ליד נתיבות (צילום ארכיון: פלאש 90)

בתוך כך, במרחב עוטף עזה ופאתי העיר שדרות ייערך היום תרגיל צה"לי, החל מהשעה 13:00 ועד לשעות הערב, ובמהלכו תורגש תנועה ערה של כוחות צבאיים באוויר, כלי רכב ורכבי קרב משוריינים. לדברי דובר צה"ל, התרגיל תוכנן מראש כחלק מגרף האימונים הצה"לי לשנת 2015, ואין לו כל קשר להסלמה במצב הביטחוני בימים האחרונים.

"נמשיך בירי הטילים, והרגיעה תיכשל עד שחמאס תחדל לרדוף אותנו"

הארגון הסלפי שנטל אחריות על ירי הרקטות ביום רביעי האחרון לעבר נתיבות ואשקלון, נטל אחריות גם על שיגור הרקטה אתמול אל חוף אשקלון. 'חטיבת השייח' עומר חדיד', הוא ארגון סלפי קיצוני ברצועה, המזהה עצמו עם דאע"ש, ומנהל מאבק בממשל חמאס.

על פי הודעת הארגון, ירו אנשיו טיל מסוג 'קטיושה 130' לעבר ישראל, לאות הזדהות עם האסירים הפלסטינים הכלואים בישראל ושובתים רעב, וכן עם עצירי הארגון שבידי חמאס.

בכיר בארגון אמר לעיתון הפלסטיני הנפוץ 'אל-קודס' היוצא לאור במזרח ירושלים, כי מטרת הירי אינה פתיחת מערכה חדשה עם ישראל, אלא לחץ על חמאס לשחרר את האסירים הסלפים. לדברי הבכיר, אבו עיינאא אל-אנסארי, "אנו יורים את הטילים כדי להרחיק את עצמנו ממאבק גדול יותר, והוא עימות פנימי עם חמאס". הוא הוסיף: "נמשיך בירי הטילים, והרגיעה תיכשל עד שחמאס תחדל לרדוף אותנו".

(צילום: עבד-רחים חטיב – פלאש 90)

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו