ראש בראש: יחימוביץ' מגייסת תומכים; הרצוג ממדר אותה ומתגמל את נאמניו

יחימוביץ' לא תהיה חברה בוועדות הכספים והכלכלה של הכנסת, למרות רצונה המובהק להשפיע בנושאים הכלכליים-חברתיים • אתמול פנתה יחימוביץ' פומבית לאוהדיה בבקשה להתפקד למפלגה • ח"כ מיכאלי תהיה יו"ר הסיעה המחנה הציוני למשך שנתיים, ולאחריה ח"כ בר

מפלגה אוכלת מנהיגיה: הקרב על ראשות מפלגת העבודה בעיצומו. יו"ר המפלגה והאופוזיציה יצחק הרצוג החליט היום שלא לשבץ את ח"כ שלי יחימוביץ' בוועדות הכלכליות של הכנסת – ועדת הכספים וועדת הכלכלה, אלא רק בוועדת החוץ והביטחון, בה היא פחות מעוניינת.

להערכת גורמים במפלגה, המהלך של הרצוג בא כתגובה לקריאתה של יחימוביץ' אתמול לאוהדיה בבקשה להתפקד לעבודה ולחזק את בסיס הכוח הפנימי שלה, כהכנה להתמודדות על תפקיד היו"ר.

על פי חוקת העבודה, אם לא הצליח העומד בראשה להרכיב את הממשלה, מתקיימים הפריימריז לראשות המפלגה בתוך 14 חודשים מיום הבחירות, קרי: אייר תשע"ו. יחימוביץ' הקפידה בחודשים האחרונים לומר כי עדיין לא החליטה אם תתמודד, אולם מהלכיה נגד ציפי לבני, ההפסד שלה מול ח"כ איתן כבל במאבק על ראשות ועדת הכלכלה, והפנייה שהפיצה אתמול, מהווים יותר מרמז לגבי כוונותיה בעתיד הלא רחוק.

קרא עוד:
[postim]

בישיבת סיעת המחנה הציוני בכנסת, היום בצהריים, נראתה יחימוביץ' שומרת על מרחק מופגן מהרצוג ומנאמנו כבל. המתח בין 'המחנה החברתי' אותו מובילה יחימוביץ' במפלגה לבין 'המחנה המדיני' של הרצוג ולבני אמנם לא גדול, וקיימים הרמוניה ושיתוף פעולה בין הח"כים, אולם קווי התיחום ברורים למדי.

בתוך כך, הצביעה היום סיעת המחנה הציוני פה אחד על מינויה של ח"כ מרב מיכאלי ליו"ר הסיעה בכנסת למשך שנתיים, ושל מזכ"ל המפלגה ח"כ חיליק בר ליו"ר הסיעה בחציה השני של הקדנציה. מדובר בפשרה בין השניים, אולם בשל התחזיות הפסימיות לגבי השלמת כהונתה של הכנסת ה-20, היא מוטה באופן מובהק לטובת מיכאלי, מראשי מחנה התומכים בהרצוג.

בתמורה לוויתורו קיבל בר את תפקיד סגן יו"ר הכנסת ומושב בוועדת החוץ והביטחון.

הרצוג: נחסום את נתניהו מהתערבות בתחום התקשורת

הרצוג הניח היום על שולחן הכנסת הצעת חוק לפירוק משרד התקשורת והקמת רשות תקשורת מקצועית שתפעל כרגולטור. מטרת ההצעה היא להתריס נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, אשר מגלה לאחרונה מעורבות הולכת וגוברת בתחום התקשורת, ואף נטל לעצמו את המשרד בחלוקת התיקים.

בפתח ישיבת סיעת המחנה הציוני בכנסת אמר הרצוג: "אם נתניהו לא יכול לשמור את ידיו מחוץ לעולם התקשורת – אנחנו נחסום אותו בפניו לחלוטין". מדובר בהצעה אותה גיבש משרד התקשורת עצמו בתקופת כהונתו של משה כחלון כשר התקשורת ב-2010, ובה תמך גם שר התקשורת הקודם גלעד ארדן. סיכוייה של ההצעה לעבור אפסיים, ובכנסת יש מי שמכינה אותה היום "הצהרת חוק"…

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן