בכיר באמ"ן לוועדת החוץ והביטחון: "שיקום עזה הוא הבסיס לשקט ארוך-טווח"

ראש חטיבת המחקר באמ"ן, תא"ל אלי בן-מאיר, אמר כי ההיתכנות לעימות נרחב נוסף עם חמאס או עם חיזבאללה, נמוכה כרגע • מנגד, אלוף פיקוד הצפון מזהיר היום כי השקט הזמני אינו יכול להוות בסיס לתכנון אסטרטגיה, וכי האיום מצפון התעצם מאוד בתקופה האחרונה

 • "עזרו לנו לצאת מפה" שמונה יתומים זועקים לעזרה

  תוכן מקודם

 • "חיפשתי להרגיש שייכת" נערה חרדית בסיפור מטלטל

  תוכן מקודם

 • אתה יכול להיות בעלים של פרויקט נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • מזעזע: הספיק להתפלל במניין ונפטר במוצאי החג

  תוכן מקודם

"ישראל מאפשרת הכנסת סיוע וחומרי שיקום אזרחי לרצועת עזה, ועושה ככל שביכולתה להקל על מצב התושבים, מפני ששיקום הרצועה הוא הבסיס לשימור השקט לטווח ארוך", כך אמר היום ראש חטיבת המחקר באגף המודיעין של צה"ל, תת-אלוף אלי בן-מאיר, בסקירה בפני ועדת החוץ והביטחון של הכנסת.

לדבריו, הרתעת צוק איתן נשמרת, כאשר חמאס יודע ומבין כי מבחינת ישראל הוא הכתובת לכל אירוע מהרצועה. במקביל, צה"ל עושה פעילות רבה להתמודדות עם האיום התת-קרקעי, אשר היקפו וחומרתו נחשפו רק במהלך מבצע 'צוק איתן', לפני פחות משנה.

תא"ל בן-מאיר אמר כי גם האיום המשמעותי יותר על ישראל – ארגון חיזבאללה בלבנון, מורתע ממאבק מול ישראל מאז מלחמת לבנון השנייה לפני כתשע שנים. בנוסף, כרגע עסוקים חסן נסראללה ואנשי הארגון ראשם ורובם בסיוע מסיבי למשטרו של בשאר אל-אסאד במלחמת האזרחים בסוריה, כך שההיתכנות למערכה משמעותית נוספת בצפון היא נמוכה בשלב זה.

קרא עוד:
[postim]

באמ"ן סבורים כי הצהרותיו הלוחמניות של נסראללה, המרבה להופיע באחרונה ומשמיע איומים בקצב גובר, הן ביטוי דווקא לחולשתו ולמצב הבעייתי בו הוא מצוי, עם אבדותיו הקשות בסוריה למול הצלחותיהם הכבירות של ארגוני המורדים הסונים, ובנוסף למצב הפוליטי הפנימי בתוך לבנון, בה הוא איבד חלק גדול מהאשראי הציבורי שניתן לו לאחר המערכה האחרונה נגד ישראל.

אלוף פיקוד הצפון: "המגמות המתהוות טומנות בחובן התפתחויות שליליות"

מנגד, הזהיר היום אלוף פיקוד הצפון של צה"ל, אלוף אביב כוכבי, כי האיום הצפוני עלול לבוא הן מכיוונם של הארגונים האסלאמיסטיים הקיצוניים המשתלטים אט-אט על סוריה והן מתגבור הכוחות האיראניים באזור. "הזירה הצפונית עוברת שינוי רדיקלי והמגמות המתהוות טומנות בחובן התפתחויות שליליות", אמר הערב אלוף כוכבי, בטקס האזכרה השנתי לחללי מלחמת לבנון השנייה, אשר נערך באתר ההנצחה בהר אדיר.

"לצד האסלאם השיעי הקיצוני, מתפשט בזירה הסורית וברמת הגולן הג'יהאד העולמי, המזריק למזרח התיכון את מלחמות הדת. גבול סוריה הפך לזירת פיגועים פעילה כנגד מדינת ישראל, נמשכת התעצמות האויב בטילים ורקטות, ואיראן שמגבירה נוכחותה באזור, גם מציידת את אויבינו וגם מכווינה רבים מניסיונות הפיגוע נגדנו".

אלוף פיקוד הצפון הזהיר כי "אל לנו להסיק מסקנות ממצב זמני בו המדינות וארגוני הטרור עסוקים בעצמם, ואין לגבש אסטרטגיה או לתכנן את בניין הכוח הצבאי לאור הווה מתעתע, חולף ולא יציב", לדבריו, "המצב יכול להשתנות באחת. עלינו להכין את כוחותינו ליום פקודה, הן בחזית בלבנון והן בחזית המזרחית, ומולן נעמיד מענה חד ונחרץ, כדי שתוצאותיו יהיו ברורות וחד משמעיות״.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell