יעלון: בפעולות צה"ל ב'צוק איתן' הצבנו רף מוסרי וערכי גבוה מאוד

"אני יכול לומר זאת בצורה חד משמעית: אנו מקפידים קלה כחמורה ולא מתפשרים בכל מה שקשור לשמירה על עקרונות מוסר וחוק", הצהיר שר הביטחון, בתגובה לפרסום דו"ח התחקור הפנימי של צה"ל בנוגע להתנהלות חייליו במבצע 'צוק איתן'

"שני דו"חות חיצוניים של קצינים בכירים מצבאות שונים בעולם המערבי, בתוספת דו"חות ותחקורים פנימיים שביצענו, מוכיחים באופן הברור ביותר כי במהלך מבצע 'צוק איתן' פעל צה"ל על פי החוק הישראלי ועל פי הדין הבינלאומי, ונקט באמצעי זהירות חריגים כדי להימנע מפגיעה באזרחים", אומר היום שר הביטחון משה יעלון בתגובה לפרסום דו"ח התחקור הפנימי של צה"ל בנוגע להתנהלות חייליו במבצע 'צוק איתן' בקיץ בשנה שעברה.

"אני יכול לומר זאת בצורה חד משמעית: אנו מקפידים קלה כחמורה ולא מתפשרים בכל מה שקשור לשמירה על עקרונות מוסר וחוק", הצהיר יעלון.

שר הביטחון מספר כי "בימי הלחימה, ועוד לפניהם, עסקנו בכך לא מעט, וזאת למרות שנאלצנו להתמודד עם אויב שירה אל עבר אזרחינו מתוך ריכוזי אוכלוסייה, בתי חולים, מסגדים ומוסדות חינוך. אנו מתמודדים מול מדינות וארגונים אשר מבצעים פשעי מלחמה ופוגעים בזכויות האנושיות הבסיסיות של אזרחים באופן יומיומי".

קרא עוד:
[postim]

לדבריו, "הצבנו רף מוסרי וערכי גבוה מאוד, גם עבור צבאות מערביים, ובמקומות בהם סברנו כי יש מקום לתחקיר מקצועי או חקירה פלילית, לא היססנו לעשות זאת, ובמידת הצורך להעניש, ללא פשרות, את מי שעברו על החוק. כך עשינו וכך נעשה". יעלון מתכוון להעמדתם לדין של 3 חיילים בעוון ביזה בשכונת שג'אעייה בעזה בימי המבצע, כפי שפורסם בסוף השבוע.

"עלינו להיאבק על האמת הזו בכל מקום. לא להסס להשמיע את קולנו. להגן על חיילי צה"ל, אשר יוצאים להגן על אזרחי ישראל ופועלים על פי הדין ועל פי ערכים וחוקים. לא להתפשר אל מול מי שנוהגים בצביעות ומעוותים את המציאות, ובעידן בו סביבנו אזרחים נטבחים ומדינות וארגונים מפעילים טרור חסר מעצורים, מתעקשים להפיץ דברי שקר נגד מדינת ישראל ונגד צה"ל", אומר שר הביטחון, ומבטיח כי "ניאבק בכך בכל כוחנו".

(צילום: פלאש 90)

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו