נמשכים חילופי המנכ"לים: גם מנכ"לית משרד האנרגיה הודיעה על סיום תפקידה

המועמדים המובילים להחליף את אורנה הוזמן-בכור הם דורון ארבלי – מקורבו של שר האנרגיה יובל שטייניץ ולשעבר ראש מנהל המכס ומנהל רשות המסים, ושאול מרידור, סגן ראש אגף התקציבים באוצר לשעבר
 • "המשפחה הגיעה לפת לחם" גדול הדור במכתב המלצה

  תוכן מקודם

 • "יצליחו בלימודם בזמן הבעל"ט" ברכתו המרגשת של הגאון הרב פינקל

  תוכן מקודם

 • ה' לא חייב לי כלום

  תוכן מקודם

 • אם אתה משמח את שלי

  תוכן מקודם

שלטון נבחרי הציבור התחלף ועמו גם חלק משלטון הפקידים: אורנה הוזמן-בכור, מנכ"לית משרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים, הודיעה על סיום תפקידה במשרד.

המועמדים המובילים להחליפה הם דורון ארבלי – מקורבו של שר האנרגיה יובל שטייניץ ולשעבר ראש מנהל המכס ומנהל רשות המסים, ושאול מרידור, סגן ראש אגף התקציבים באוצר לשעבר.

השר שטייניץ הודה לגב' הוזמן-בכור על תרומתה למשרד. "ניסיונך הרב בשירות הציבורי וסדרי העדיפויות שקבעת, מיקדו את פעילות המשרד לקדם פרויקטים שמגדילים את התועלת הצרכנית, אני מאחל לך שתמשיכי להטביע את חותמך ואת חזונך לטובת אזרחי מדינת ישראל".

קרא עוד:
[postim]

הוזמן-בכור הובילה לפעילות עבודת המטה לריכוז הרגולטורים סביב שולחן אחד על מנת להגיע לפתרון מוסכם בנושא הגז הטבעי. זאת, לאחר שהצביעה על ההשלכות הדרמטיות שתעורר החלטת הממונה על ההגבלים העסקיים על המשק. כמו כן, הובילה קו ברור של יצירת יתירות למשק הישראלי, לצד מתן ודאות רגולטורית לעידוד משקיעים וכניסת שחקנים נוספים למשק האנרגיה.

בנוסף, הייתה חברה בוועדה לקידום הרפורמה במשק החשמל ובחברת החשמל, שבחנה את מבנה משק החשמל המיטבי לישראל, בדגש על הגדלת התחרות ועל ייצוב פיננסי של חברת החשמל. כמו כן, הייתה הוזמן בכור חברה בוועדה  לבחינת מבנה משק המים העירוני והארצי, אשר פעלה למפות את האפשרויות להוזלת תעריף המים לצרכנים.

שאול מרידור דורון ארבלי צילום פלאש 90דורון ארבלי (מימין) ושאול מרידור (צילומים: פלאש 90)

במהלך כהונתה קידמה את נושא ההתייעלות האנרגטית, תוך עידוד פרויקטים במגזר התעשייתי, ברשויות המקומיות  ובמגזר הציבורי, כך שיביאו להפחתת עלויות האנרגיה של אותם גופים ויוכלו להפנות כספים לטובת קידום פרויקטים בתחומי החינוך, הרווחה והדאגה לתושבים.

עם סיום תפקידה, הודתה המנכ"לית היוצאת לעובדי המשרד וציינה כי מדובר באנשי מקצוע מהשורה הראשונה בתחומם. "אלו אנשים מקצועיים ומסורים למשק האנרגיה, העושים לילות כימים כדי להבטיח את בטחונה האנרגטי של מדינת ישראל בשגרה ובחירום", אמרה הוזמן-בכור ואיחלה להם בהצלחה.

"תקופת כהונתי כמנכ"לית משרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים הייתה תקופה רצופת אתגרים, במהלך כהונתי דאגתי לחיזוק משק האנרגיה המהווה את התשתית הכלכלית למדינת ישראל", הצהירה המנכ"לית הפורשת. בנוסף הדגישה כי יש להתגבר על עודף הבירוקרטיה וכפל הרגולציה המכבידים על המשק: "אני מודה על האחריות הגדולה שניתנה לי ומאמינה כי המשרד ימשיך להיות משרד כלכלי צרכני מוביל ומשמעותי".

כתבות קשורות

הנשיא אחרי החיסון השלישי: "מרגיש מצוין, לצאת להתחסן ולקיים מצווה"
טהרן מכחישה מעורבות; בנט: איראן היא זו שתקפה את הספינה - יש ראיות מודיעיניות
נתניהו מרוצה באופוזיציה: "אפשר לישון לילה שלם בלי טלפון אדום"
עומס חום קיצוני ישרור בישראל; אלו ההנחיות לצלוח את השרב בשלום
ויראלי ברשת: הנהג שנסע "נגד כיוון התנועה" • וידאו משעשע
סינגל-קליפ בכורה: צביקי נוילנדר מאחל לכם "עוד שמחה" • צפו
הפינה היומית: שתי דקות על כיבוד הורים עם הרב אהרן רוט • צפו
מוטי אטיאס בסינגל קליפ מרגש: "קער מיך צוריק"
מעמד כבוד התורה לחתני התורה בישיבת בית יוסף חיים בית שמש • גלריה
תיעוד: תלמידי ת"ת תורה ויראה נבחנו אצל גדולי הרבנים
הִילּוּלָא קַדִּישָׁא • הראשל"צ רבי רפאל בכ"ר שמואל מיוחס זצ"ל
פרופ' אש: "אין האטה בתחלואה" • האם יטילו הגבלות נוספות בחגים?

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן