משרד החקלאות לומד מהבד"ץ: מצלמות פיקוח יוצבו בבתי המטבחיים

לאחר חשיפת פרשת ההתעללות בבעלי החיים בבית המטבחיים 'דבאח' בדיר אל-אסד, יציב משרד החקלאות מצלמות בבתי המטבחיים, אשר יעבירו בשידור ישיר את כל המתרחש בהם לעיניהם של מפקחי המשרד

 • לאחר כריתת 2 רגלים וכריתת עין בעל היסורים נפטר

  תוכן מקודם

 • מצממר: ישמח האב ביוצאי חלציו בגן עדן

  תוכן מקודם

 • הרב אלבז מבקש למען אב חולה: "כל המשפחה נהרסת"

  תוכן מקודם

 • סוף טראגי ל-13 שנים של תרדמת

  תוכן מקודם

שר החקלאות ופיתוח הכפר אורי אריאל התייחס היום במליאת הכנסת לחשיפת ההתעללות בבעלי החיים בבית המטבחיים 'דבאח' והוראתו לסגירתו עד לקיום השימוע ותיקון הליקויים. השר אריאל הגיב להצעה לסדר שהגישו ח"כ איציק שמולי, רועי פוקלמן ונורית קורן ואמר כי המשרד בראשותו פועל במלוא המרץ לשיפור רווחתם של בעלי החיים בישראל.

"אי אפשר לעבור לסדר היום על התמונות המזעזעות שהובאו בפנינו כפי שצולמו בבית המטבחיים. אנקוט אפס סובלנות כלפי פגיעה בבעלי החיים ועבירות על חוק צער בעלי חיים", אמר השר אריאל והוסיף ואמר כי בכוונתו להצטרף מעת לעת לפעילות המפקחת ולבצע ביקורות פתע בבתי המטבחיים והמשחטות.

השר הודיע עוד כי יפעל להצבת מצלמות בבתי המטבחיים: "בנוסף הנחיתי את גורמי המקצוע במשרד לבחון כיצד ניתן להציב מצלמות בבתי המטבחיים והמשחטות שישדרו ישירות לחדר בקרה וזאת על מנת שנוכל לפקח באופן רציף בפעילות השוטפת. כאשר העובדים ידעו כי הם מפוקחים ומנוטרים כל העת אני מאמין שמקרים קשים כגון אלו יצטמצמו משמעותית".

קרא עוד:
[postim]

באשר לסוגיית בית המטבחיים 'דבאח' – אמר השר אריאל כי הן השירותים הווטרינריים והן יחידת הפיצו"ח של המשרד, פעלו באופן מידי ואפקטיבי לברור התלונה. כחלק בלתי נפרד מהליך הברור, התקיימו בבית המטבחיים מספר ביקורות שכללו תשאול העובדים, בדיקת מסמכים וצפייה בחומר שצולם במצלמות המותקנות במקום.

לאור הממצאים החליט מנהל השירותים הווטרינריים: להורות על הפסקת פעולות השחיטה בבית המטבחיים, עד הסדרת הליקויים החמורים, לזמן לשימוע את האחראי והרופאים הווטרינריים ולהעביר את התיק להמשך חקירה פלילית. חקירה שבסיומה, תתקבלנה החלטות בנוגע להמשך הליכים משפטיים.

השר אריאל פנה לציבור ולתקשורת להעביר לידי משרד החקלאות תלונות נוספות, כדי שהן יטופלו מידית ובצורה החמורה ביותר, והוסיף כי יבחן בחיוב את הצעת ח"כ נחמן שי להקים 'קו חם' לתלונות על התעללות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן