נערכים לחודש הרמדאן: שורה נרחבת של הקלות לפלסטינים

לראשונה: אושרה הגעת מתפללים באמצעות אוטובוסים ישירות ממרכזי הערים להר הבית ואושרו ביקורי משפחות של תושבי רצועת עזה באיו"ש

לקראת חודש חג הרמדאן המוסלמי: שורת צעדים לתקופת החג, שיצוין על ידי הפלסטינים המוסלמים ברחבי יהודה ושומרון וברצועת עזה החל מיום חמישי הקרוב, אושרה על ידי שר הביטחון משה יעלון בהמלצת ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט.

הצעדים יינקטו כחלק מהמדיניות לשיפור מרקם החיים של האוכלוסייה הפלסטינית באזור יהודה ושומרון ולסיוע לתושבי רצועת עזה. במסגרת הצעדים תתאפשר לראשונה הגעה של מתפללים באמצעות אוטובוסים ישירות ממרכזי הערים להר הבית. כמו כן, אושרה יציאתם של 500 תושבי איו"ש לחו"ל דרך נתב"ג, ו-500 ביקורי משפחה של תושבי איו"ש ברצועת עזה אושרו. בנוסף לכך, שעות פעילות המעברים הוארכו.

קרא עוד:
[postim]

צעד נוסף שננקט לראשונה הוא אישור של כ-200 ביקורי משפחות של תושבי רצועת עזה באיו"ש במהלך הרמדאן ובחגת עיד-אלפיטר. כמו כן, אושרו כניסתם של 800 תושבי רצועת עזה לתפילות בהר הבית בימי שישי וכניסת 300 תושבים פלסטינים המתגוררים בחו"ל לביקור קרובים ברצועת עזה.

.העיר העתיקה בירושלים בחגיגות הרמדאן (צילומים: פלאש 90)

מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב (פולי) מרדכי, עדכן את בכירי הרשות הפלסטינית ואת גורמי הקהילה הבינלאומית על הצעדים והמחוות לרגל החג. כמו כן, ביצעו קציני המנהל האזרחי הסברה לאוכלוסייה הפלסטינית ואף תידרכו את כלל הכוחות הפועלים בשטח אודות מועדי ומנהגי החג.

"אני מדגיש כי אנו ממשיכים במאמצינו לשיקום רצועת עזה, אליה נכנסות מדי יום מאות משאיות עמוסות בחומרי בניין וסחורות", אמר מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב מרדכי. "אני מקווה שחמאס לא ינצל את הצעדים האלה למטרות טרור ולא יביא חורבן על העם הפלסטיני ברצועת עזה".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן