ראש הממשלה: "אנו עוקבים בדריכות אחר כל הנעשה סביב גבולותינו"

הבוקר נשמעה אזעקה בצפון רמת הגולן בעקבות ירי תועה לכיוון ישראל • בצה"ל מבהירים: לא נכריז שוב על שטח צבאי סגור בגולן. כוחות צבא חוסמים את הדרוזים מלהתקרב לאזור הגדר מחשש להיפגעותם
 • מזעזע: התאלמן מאשתו ואיבד את מאור עיניו

  תוכן מקודם

 • גזירת מלך רשכבה"ג מרן שה׳׳ת הגר׳׳ח קנייבסקי שליט"א : ׳׳התורמים למגבית 'קופת העיר' עבור כלות עניות בסך 513 ש"ח, יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב.״

  תוכן מקודם

 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

 • מחריד: בעל דירה מאיים לזרוק לרחוב גר צדק עם שלושה ילדים קטנים

  תוכן מקודם

המתיחות בגבול הצפון זולגת אל תוך שטח המדינה. הבוקר נשמעה אזעקה בצפון רמת הולן וכללה את היישובים: אורטל, אלוני הבשן, מרום גולן, עין זיוון וקשת.

אתמול בצהריים נערכה הערכת מצב מיוחדת בראשות הרמטכ"ל, רב-אלוף גדי איזנקוט בעקבות האירועים ברמת הגולן, בסיומה סיכם מפקד פיקוד הצפון, אלוף אביב כוכבי כי "המצב בשטח רגוע, ללא אירועים חריגים ונמצא בשליטה מלאה,. הרמטכ"ל הנחה לשמר את המציאות הנוכחית ברמת הגולן ולהבטיח את רמת הביטחון הנדרשת.

עם התגברות הלחימה באזורי הכפרים הדרוזים בסוריה, מתחזק בישראל החשש מהשפעתם של האירועים על הדרוזים בכפרים הסמוכים לגבול ברמת הגולן. "אנו פועלים מתוך שותפות וברית דמים בינינו לבין אחינו הדרוזים במדינת ישראל", אמר דובר צה"ל תא"ל אלמוז.

בדיון שנערך בכנסת, היום אחה"צ, התייחס נתניהו לנעשה בגבול הצפון ואמר: "אנחנו עוקבים בדריכות אחר כל הנעשה סביב גבולותינו וההנחיה שלי היא לעשות את כל הפעולות הנדרשות".

קרא עוד:
[postim]

בתום הערכת המצב אמש בשעות הצהריים הוחלט להכריז על מרחב צפון מזרח רמת הגולן כעל שטח צבאי סגור. הצו שפרסם פיקוד הצפון בשיתוף עם משטרת ישראל, הגביל תנועת אזרחים שאינם תושבי היישובים במרחב מתוך רצון למנוע מבני העדה הדרוזית בארץ לבוא ולהתרכז ליד הגבול כדי לצפות בגורל אחיהם בסוריה, כפי שעושים מאות מהם בימים האחרונים, מה שעלול לסכן את חייהם, בירי תועה או מכוון מהשטח הסורי.

כעבור מספר שעות הודיע צה”ל על ביטול ההכרזה על השטח הצבאי הסגור, אשר זכתה לביקורת ולתמיהה רבה על הצעד החריג שננקט רק בעתות מלחמה ומבצעים מיוחדים.

.חייל צה"ל מונע התקרבות דרוזים לגדר הגבול. (צילום: באסל עווידאת-פלאש 90)

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן