גפני במפגש עם עיתונאים זרים: "כולנו צריכים להילחם נגד החרם הכלכלי על ישראל"

יו"ר ועדת הכספים מסר בפני המשלחת הבכירה סקירה מקיפה על המצב הכלכלי-חברתי בישראל ועל סוגיית רווחי הגז, הנמצאת בראש סדר היום • ''אני מאמין שהגז שייך לכל הציבור בישראל ולא רק לעשירים', אמר גפני, והוסיף כי "אנו פועלים כדי שהמדיניות הכלכלית בישראל תהיה חברתית יותר"

 • מצממר: ישמח האב ביוצאי חלציו בגן עדן

  תוכן מקודם

 • אתה יכול להיות בעלים של פרויקט נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • האברך שדאג לעשרות משפחות במצוקה נפטר מהמחלה

  תוכן מקודם

 • קברוך דיין האמת: הרב חיים טודרוס גולדבלט זצ"ל

  תוכן מקודם

במפגש מיוחד שקיים יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני, עם משלחת עולמית של 'איפ"א' אשר כללה עיתונאים כלכליים מכל רחבי אירופה: צרפת, בריטניה גרמניה, בלגיה, הולנד, פולין, סקוטלנד,  אוסטריה ומדינות נוספות, מסר גפני סקירה כלכלית נרחבת אודות מצבה הכלכלי של ישראל.

בדבריו ציין כי ישראל עמדה בעבר במשבר העולמי כשמדינות רבות התקשרו להתמודד ובנקים קרסו בארה"ב. "המשפחה הישראלית לא מוציאה יותר מהיכולות שלה, ביחס לעולם, והמשק הישראלי חזק, הכלכלה של ישראל יציבה, ודווקא כשהיה משבר בעולם, ישראל הצטרפה לארגון ה-OECD, האבטלה ירדה, דירוג האשראי של ישראל עלה בקביעות, והכלכלה נותרה יציבה למרות הזעזוע הכלכלי העולמי".

קרא עוד:
[postim]

ח"כ גפני ציין עוד כי בעת כהונתו הקודמת כיו"ר ועדת הכספים חוקק את 'חוק ששינסקי' והוביל שינוי של מדיניות המיסוי ברווחי הגז והנפט. "העלינו את המיסים באופן משמעותי לחברות שהרוויחו מהגז, ולמרות זאת הם המשיכו להשקיע ולייצר, גם עכשיו אני מאמין שצריך לפעול לכך שעיקר הרווח יגיע לתושבי המדינה ולא לעשירים, המדיניות שלי היא שהקדוש ברוך הוא נתן לאזרחי המדינה את הגז, ואלו שהשקיעו צריכים להרוויח – אבל הרוב המוחלט של הכסף אמור להגיע לאזרחים כי הגז שייך לכולם".

"החרם מחזיר את כולנו לימי הביניים של האנטישמיות והמלחמות"

גפני אמר עוד כי ישראל מדינה שוחרת שלום, "אנחנו מדינה קטנה, ישראל מקיימת קשר הדוק עם ארה"ב ואירופה, ישראל משקפת ערכים זהים למדינות אלו ואנו מעוניינים ביחסי מסחר תקינים מול כל העולם. העובדה שישנם גורמים פוליטיים קיצוניים ולדעתי אף אנטישמיים שגוררים מדינות לחרם כלכלי על ישראל, מחזירה את ישראל לימי הביניים של האנטישמיות והמלחמות, וצריך להיאבק במגמה המדאיגה הזו".

גפני פנה לעיתונאים הכלכליים וביקש מהם להעביר את המסר מישראל, "אנו בעד חיזוק היחסים ועידוד השותפויות הכלכליות עם מדינות אירופה וארה"ב, וכולנו צריכים להילחם נגד החרם הכלכלי הזה שאין לו שום הצדקה ובסיס". גפני הוסיף ואמר כי בתפקידו כמחוקק מזה 26 שנים פעל בעשרות חקיקות כדי ליצור תוכן חברתי לחקיקה בישראל ולגרום לכך שהמדינה תסייע לחלשים, ולמיעוטים.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell