צפו: כך נערכים כוחות צה"ל לפעילות בגבול הצפוני

עם השלמת בניית גדר "שעון החול" בגבול הצפוני, עבר מתווה האימונים לקראת תעסוקה מבצעית בגזרה שינוי, ונבנתה גדר זהה בבסיס האימונים של פיקוד הצפון • תיעוד מיוחד של אימון ראשון במודל החדש

עם השלמת בניית גדר "שעון החול" בגבול הצפוני: אימון ייעודי יכשיר את הלוחמים המבצעים תעסוקה מבצעית בגזרה לפעילות בסביבת הגדר. כחלק ממתווה האימונים החדש, גדר זהה ל"שעון החול" הוצבה בבסיס האימונים הפיקודי אליקים של פיקוד הצפון, ובה החיילים עוברים את ההכשרה. על פי המתווה החדש, בא"פ אליקים החל להכין את הלוחמים לתעסוקה מבצעית גם ברמת הגולן.

"מעתה כל חייל קרבי שתופס קו בגזרה יעבור גם הוא את האימון וכך יהיה מוכן לפעילות מבצעית ולא רק למצב של שגרה", מסביר ראש מדור אימונים בבא"פ אליקים, רס"ן סאאב אסעד.

מטרת האימון החדש היא להכין את הכוח הרגלי והרכוב ללחימה בסביבת הגדר, לתנועה בטוחה ולהיתקלויות עם מחבלים באזור. "אין ספק שהמצב הביטחוני והשלטוני המעורער בסוריה השפיע על ההחלטה להתאים את האימון", סיפר רס"ן אסעד. כלקח מהחורף האחרון שעבר על גבול הצפון במתיחות מוגברת שכללה מטעני צד על כבישי המערכת, אומר רס"ן אסעד כי "הדגש הוא על עבודה בזירות עם מטענים".

"תוכנית האימונים נגזרת ישירות מהערכות המצב השוטפות שאנו מקיימים בכל אחת מהגזרות", הסביר רס"ן אסעד. "בהתאם לכך אנו משנים ומעדכנים את תכני האימון העיוניים והפיזיים כדי לשמור על רלוונטיות מירבית".

קרא עוד:
[postim]

הגדר המחודשת נמתחת מדרום רמת הגולן ועד אזור קונטרה והחרמון שבצפון הרמה. 'שעון החול' הוא שם הקוד לרמה החדשה שהציבו גורמי הביטחון לגדרות הבול של ישראל. עפ"י המתווה החדש שהוכיח עצמו בצורה הדוקה גם בגבול הדרום, ייפרסו רשתות ותלתליות על עמודי מתכת בגובה חמישה מטרים כדי להקשות על המעבר הרגלי. אמצעי לחימה אלקטרוניים מהווים גדר וירטואלית משוכללת לזיהוי וסיכול ניסיונות חדירה. מכ"מים מתקדמים יוצבו על עמודים גבוהים וכך יוכלו לצפות לעומק השטח. בחברה המייצרת את הגדר- "מגנא", סיפרו כי היתרון הבולט שלה הוא בזיהוי האובייקט באופן פרטני וממוקד לצד התגברות על התרעות שווא. “אי–אפשר לגעת בגדר, אי–אפשר להניח עליה סולם ואי–אפשר לעבור מתחתיה" אומרים גורמי הביטחון על הגדר החדשה.

"הגדר בבסיס הותאמה בדרך הטובה ביותר האפשרית לשטח, והכינה אותנו בצורה מאוד מציאותית לעלייה לקו", סיפר מפקד פלוגה בגדוד "מיתר", שהייתה הראשונה שהתאמנה במקטע, סרן יהונתן קסלר. "החיילים הרבה יותר בטוחים בעצמם ובסביבת העבודה מאז האימון – התגובות שלהם מהירות וחדות יותר מבעבר".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *