ההוראה ניתנה בעקבות פעילותם של ראשי הוועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים במהלך ביקורם בשבוע שעבר בישראל ומפגשיהם עם בכירי השלטון • השר לביטחון הפנים גלעד ארדן סייר עם נציגי המשטרה בהר הזיתים • יו"ר ועידת הנשיאים של ארה"ב וחבר הוועד להגנת הר הזיתים מלקולם הונליין ייפגש ביום שלישי עם נתניהו וידון במצב בהר הזיתים

בעקבות גל האירועים האלימים והאנטישמיים בהר הזיתים, הנחה ראש הממשלה בנימין נתניהו את השר לביטחון הפנים גלעד ארדן להגביר את האבטחה בהר הזיתים באופן מידי.

הנחייתו של ראש הממשלה ניתנה בסוף השבוע ודרישתו הייתה להגביר את הנוכחות המשטרתית בהר הזיתים ולפעול נגד התופעה המתעצמת של הרס המצבות.

בשבוע שעבר נועדו ראשי 'הוועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים', אברהם ומנחם לובינסקי, עם שר הכלכלה אריה דרעי וסגן שר הבריאות יעקב ליצמן, וביקשו מהם לפעול למען מימוש הסעיף בהסכם הקואליציוני בו התחייבה הממשלה להגביר את האבטחה בהר הזיתים.

קרא עוד:
[postim]

עוד נפגשו במהלך ביקורם בישראל עם שרת המשפטים איילת שקד, שר הדתות דוד אזולאי, שרת התרבות מירי רגב, מזכיר הממשלה אביחי מנדבליט, השר לענייני ירושלים זאב אלקין, יו"ר סיעת ש"ס בכנסת ח"כ יואב בן צור, יו"ר וועדת הפנים ח"כ דוד אמסלם, סגן יו"ר הכנסת ח"כ בצלאל סמוטריץ', סגן שר הביטחון ח"כ אלי בן דהן.

פגישה עם אביחי מנדבליטראשי הוועד עם מזכיר הממשלה אביחי מנדלבליט

במהלך הפגישות העלו ראשי הוועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים את הנושאים החשובים והרלוונטיים לטיפול בהר הזיתים כאשר בראש סדר העדיפויות, נושא האבטחה. לבקשת השר לביטחון פנים גלעד ארדן השתתפו ראשי הוועד בישיבה מקצועית של כל הגורמים המקצועיים הבכירים של המשרד לביטחון פנים בסוגיית המצב בהר הזיתים.

ביום חמישי סייר השר לביטחון פנים גלעד ארדן בהר הזיתים על מנת לבחון מקרוב את המצב הביטחוני באזור. השר הודיע שיקדם חקיקה שתטיל אחריות על הורי קטינים שיהיו שותפים לזריקת אבנים. ארדן גילה כי יקים פורום למעקב אחר המצב הביטחוני במזרח העיר.

השבוע ייפגש יו"ר ועידת הנשיאים וחבר הוועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים מלקולם הונליין עם ראש הממשלה בנימין נתניהו וידון עמו בסוגיית האבטחה הנדרשת בהר הזיתים.

(צילום התמונה הראשית: פלאש 90)