נתניהו: "שלום יושג רק במו"מ ישיר; לא נקבל תכתיבים בינלאומיים"

רה"מ אמר היום בישיבת הממשלה כי "מנסים לדחוק אותנו לגבולות שאינם בני הגנה, תוך התעלמות מוחלטת מה יהיה מהצד השני של הגבול", והזהיר כי "הדבר הזה כמובן יביא לתוצאות שאנחנו רואים אותן וחווים אותן על בשרנו מרצועת עזה וגם מלבנון"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר בפתח ישיבת הממשלה לפיגוע הטרור הרצחני שהתרחש בערב שבת באזור בנימין, ובו נרצח דני גונן הי"ד מלוד. נתניהו שלח את תנחומיו למשפחה האבלה והביע איחולי החלמה מהירה לנתנאל חדד שנפצע בפיגוע.

כוחות הביטחון עכשיו פועלים במלוא המרץ למצוא את המרצח, להביא אותו לדין ולהעניש אותו במלוא החומרה, כך נתניהו. לדבריו, "השקט היחסי שקיים ביהודה ושומרון לא צריך להטעות אף אחד. יש כאן כל הזמן ניסיונות של פיגועים, ולצערנו – חלקם צולחים".

ראש הממשלה מתח קו ישיר בין המצב הביטחוני הרעוע ללחץ המדיני המופעל על ישראל מצד מדינות באירופה, ובראשן צרפת: "הצורך למנוע את הפיגועים הללו קיים כל הזמן, אבל בהצעות הבינלאומיות שמציעים לנו, ובעצם מנסים לכפות עלינו, אין שום התייחסות אמתית לצרכי הביטחון של מדינת ישראלים ולאינטרסים לאומיים אחרים שלנו. פשוט מנסים לדחוק אותנו לגבולות שאינם בני הגנה, תוך התעלמות מוחלטת מה יהיה מהצד השני של הגבול. הדבר הזה כמובן יביא לתוצאות שאנחנו רואים אותן וחווים אותן על בשרנו מרצועת עזה וגם מלבנון. אנחנו לא ניתן לזה לקרות".

קרא עוד:
[postim]

לדבריו, "הדרך להגיע להסדרים זה רק דרך משא ומתן דו צדדי, ואנחנו נדחה בתקיפות ניסיונות לכפות עלינו תכתיבים בינלאומיים, גם למען הביטחון וגם למען השלום. שלום יושג רק בדרך של משא ומתן ישיר בין הצדדים, שיתחשב באינטרסים הלאומיים שלנו, ובראשם הביטחון".

.ישיבת הממשלה, היום (צילומים: אלכס קולומויסקי - POOL)

נתניהו התייחס גם לדו"ח הטרור השנתי של מחלקת המדינה האמריקנית שפורסם אתמול ואשר מצביע על הגברת מעורבותה של איראן בטרור הבינלאומי, למרות המגעים האינטנסיביים שהיא מנהלת עם המעצמות לגבי תכניתה הגרעינית.  "הדו"ח צריך להוות פעמון השכמה למי שאינו מבין את ההיקף של הפעילות החתרנית האיראנית והתוקפנות האיראנית, גם במזרח התיכון וגם מעבר למזרח התיכון", הצהיר ראש הממשלה.

"המערך האיראני חובק עכשיו למעלה משלושים מדינות, ומדי כמה שבועות נוסף תא טרור חדש שלהם, ישירות או באמצעות שלוחיהם, החיזבאללה. למשל, ראינו לאחרונה בקפריסין דירת טרור שבה נתגלה מאגר עצום של חומר נפיץ, וזאת רק דוגמה אחת מני עשרות רבות", אמר נתניהו, והזהיר שוב מפני הסכם הגרעין אשר אמור להיחתם בתוך כשבוע וחצי.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *