נתניהו לשר החוץ הצרפתי: "קיימת הסתה פלסטינית רשמית לאלימות ושנאה"

באחדות דעים מפתיעה, גם ח"כ לבני הצטרפה לעמדתו של רה"מ, והבהירה לשר פביוס המנסה לקדם מהלך של הסדר בכל מחיר, כי סרבני השלום הם הפלסטינים וכי פעולותיו "מרחיקות אותם משולחן המו"מ ומאפשרת להם לחמוק מהחובה לתת מענה לצרכים הישראליים"

 • פוסט טראומה: הסיפור הנורא של הבחור בן ה-16

  תוכן מקודם

 • "הוא היה אבא אוהב וחם" היתומים ממאנים להנחם

  תוכן מקודם

 • "ישראל זרק אותי למעלה ונפטר" העדות המזעזעת של בנימין

  תוכן מקודם

 • "פעמיים בן" הסגולה הפלאית של ר' חיים פלאג'י זיע"א

  תוכן מקודם

שר החוץ של צרפת לורן פביוס מבקר בארץ, כחלק מהמאמץ האירופי בהובלת צרפת לקדם פתרון בינלאומי לסכסוך הישראלי-פלסטיני, גם בלי הסכמת הצדדים.

פביוס נפגש היום עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ועם פוליטיקאים נוספים, ושמע מהם התנגדות נחרצת לכל מהלך שאינו משא ומתן ישיר בין הצדדים. "נפגשתי הערב עם שר החוץ הצרפתי, לורן פביוס. סיפרתי לו שרק היום, בירושלים, מחבל פלסטיני דקר באכזריות שוטר. סיפרתי לו שביום שישי מחבל פלסטיני ירה למוות באזרח ישראלי", סיפר היום ראש הממשלה בהודעה מיוחדת שהוציא.

נתניהו אמר לשר החוץ הצרפתי כי הרשות הפלסטינית – לא רק שסירבה לגנות את מעשה האלימות הללו, היא אף ממשיכה במערכת ההסתה שלה נגד ישראל ואזרחי ישראל בלי בושה. "הסתה פלסטינית רשמית לאלימות ושנאה היא דבר שבשגרה. על כל מי שרוצה לקדם את השלום לגנות באופן חד-משמעי את האלימות הזאת", הבהיר נתניהו לאורחו.

קרא עוד:
[postim]

"עוד אמרתי לשר החוץ פביוס, שהשלום יבוא רק כתוצאה משיחות ישירות בין הצדדים בלי תנאים מוקדמים. הוא לא יבוא כתוצאה מהחלטות של האו"ם שמנסים לכפות עלינו מבחוץ", דברי נתניהו.

פביוס נפגש היום גם עם שרת החוץ לשעבר, ח"כ ציפי לבני מהמחנה הציוני, ושמע ממנה דברים דומים. לבני הסבירה לשר הצרפתי כי דווקא בימים שבהם הטרור מכה בישראל שוב, חשוב להדגיש שהתמיכה האירופית בפלסטינים במגרש הבינלאומי רק מרחיקה את הפלסטינים משולחן המשא ומתן ומאפשרת להם לחמוק מהחובה לתת מענה לצרכים הישראליים.

"הסדר הוא אינטרס של ישראל קודם כל והדרך היחידה לשמור עליה כמדינה יהודית, דמוקרטית ובטוחה", אמרה לבני בפגישה, "אבל העולם צריך לתמוך בעקרונות היסוד שכוללים בין היתר את סיום הסכסוך ומענה ברור לצרכי הביטחון של ישראל".

(צילום ארכיון: פלאש 90)

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן