שני כלי רכב אזרחיים ניסו לחסום את דרכו של האמבולנס הצבאי, שהוביל פצוע סורי ממלחמת האזרחים, תוך כדי השלכת אבנים לעבר הרכב • נהג האמבולנס פתח בנסיעה מהירה ופגע באחד הרודפים, שפונה לבית חולים

אירוע חריג ותמוה בכפר הדרוזי חורפיש שבגליל, השוכן בין מירון לעיר מעלות-תרשיחא: לפנות בוקר נחסם אמבולנס צבאי בעת שניסה לצאת מהכפר, על ידי מספר תושבים מקומיים שהתגודדו סביבו וביקשו לבדוק את יושביו. האמבולנס הוביל באותה העת פצוע מלחמת האזרחים בסוריה לבית החולים, וככל הנראה למתקיפים היה מידע מוקדם על תכולתו ומסלולו, מה שהוביל לתקיפה.

אחר החיילים רדפו שני כלי רכב אזרחיים שניסו לחסום את דרכם, תוך כדי השלכת אבנים לעבר הרכב. האמבולנס נעצר ומיד החל בנסיעה מהירה על מנת להיחלץ מהמקום, ותוך כדי כך נפגע אחד הרודפים, גבר בן 54 תושב חורפיש, אשר פונה לאחר מכן לבית החולים בנהריה.

קרא עוד:
[postim]

החיילים ברכב הצבאי הצליחו לצאת מהכפר והמשיכו בנסיעה עד לתחנת המשטרה בעיר מעלות הסמוכה, שם דיווחו על האירוע החמור, ואף זכו לליווי משטרתי עד לבית החולים, בפיקוד מפקד תחנת מעלות, סגן-ניצב מני בנימין. בחסדי שמים, לא היו נפגעים מקרב החיילים שישבו ברכב.

ממשטרת ישראל נמסר כי "אנו רואים בחומרה רבה מעשה בריונות מסוג זה ונפעל למצות את הדין עם כלל המעורבים. תחנת מעלות פתחה בחקירה פלילית בשיתוף עם המשטרה הצבאית החוקרת".