השר בנט: התשובה לדו"ח של האו"ם צריכה להיות קידום חוק העמותות

יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, אמר כי במקרים רבים מתבסס דו"ח האו"ם על מקורות בעמותות השמאל ודרש לקדם את החוק שיחשוף את מממניהן • ח"כי מרצ: " ארונים כמו 'בצלם' ו'שוברים שתיקה' מצילים את הכבוד שלנו" • ראש מ"א אשכול לשעבר, חיים ילין, הציג את תמונתו של דניאל טרגרמן בן הארבע "אם צה"ל היה פוע בבית הספר בסג'עיה, דניאל לא היה נפגע"

שר החינוך נפתלי בנט אמר במליאת הכנסת: "במקרים רבים המקורות עליהם מתבסס הדו"ח של האו"ם הוא של ארגונים כמו 'בצלם' ו'שוברים שתיקה'. אני שואל את עצמי, זה מתוכנו?"

בנט סיפר כי נודע לו על כוונת הקרן החדשה לישראל להעניק לארגון בצלם מועמדות לפרס על שינוי חברתי, "על מה? על הקראת שמות ילדים בעזה שנהרגו בצוק איתן?!" תמה.

"מה יש לנו לבוא בטענות לעולם כשאנחנו כל כך טובים בלפגוע בעצמנו. כמו בדו"ח גולדסטון ככה גם עכשיו. מה גורם לאדם בתל אביב או חיפה לקום בבוקר ולעשות מבוקר עד לילה בלהפוך את הבן של השכן שלו לפושע מלחמה?" שאל יו"ר הבית היהודי, וקבע נחרצות: התשובה לדו"ח של האו"ם צריכה להיות קידום חוק העמותות. בנט סנט בצד השמאלי של הכנסת שהתגייס היום ברובו לגנות את דו"ח האו"ם, ואמר "אי אפשר בפה אחד לגנות את דו"ח האו"ם שנשען על אותם ארגונים ואז לבלום מהלכים שמבקשים לעשות משהו בנידון".

קרא עוד:
[postim]

סיעות המחנה הציוני, הרשימה הערבית המשותפת ויש עתיד הגישו הצעות אי אמון בנושאי "עוד לא שנה לצוק איתן, כל ההבטחות לתושבי הדרום נשכחו", ו-"שפל חסר תקדים ביחסי ישראל-ארה"ב ואי התמודדות הממשלה הנוכחית עמו מהווה הפקרת ביטחון אזרחי המדינה". סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי ענתה: מדינת ישראל נמצאת במתקפה על פעילות שנמצאת בלב הקונצנזוס ובאופוזיציה אתם עסוקים בלהאשים, אני הייתי מצפה מחברי האופוזיציה להתגייס ולהטות כתף.

ח"כ חיים ילין הציג את תמונתו של דניאל טרגרמן בן הארבע שנהרג מפגיעת רקטה במהלך מבצע צוק איתן ואמר: "אני הכרתי אותו אישית והוא נהרג רק בגלל סיבה אחת שמבית ספר בסג'עיה ירו טילים וצה"ל ידע על זה, ולא רצו לפגוע בחיים של חפים מפשע ושילמנו על כך בחיים של דניאל."

ח"כ תמר זנדברג ממרצ הגיבה לדברי השר בנט, ואמרה לו: "אתה מדבר על בצלם ושוברים שתיקה, הם מצילים את הכבוד שלנו. זה כואב לשמוע וזה מאוד קל להגיד או"ם שמום. במציאות הזו שאנחנו נמשיך בסבבים אלימים, לא יכול להיות כמעט דו"ח אחר כאשר אנחנו נמצאים במציאות של שליטה צבאית על אוכלוסייה אזרחית".

אילוסטרציה: מרים אלסטר – פלאש 90

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו