מה גרם לחסימת צומת מרכזי בבני ברק? צוותי תאגיד המים והביוב "מי ברק" נדהמו לגלות השבוע כי נעל ספורט היא זו שגרמה לסתימת צינור ביוב, ולחסימת צומת ראשי בבני ברק ולפקקי תנועה גדולים. הכל בגלל נעל...

במוצאי שבת האחרונה הוזעקו צוותי תאגיד המים והביוב 'מי ברק' לצומת הרחובות עזרא פינת נחמיה בבני ברק לאחר שדווח על פריצת ביוב. הצוותים החלו בשלב ראשון לפתוח את הסתימה בהתאם לנוהל הקיים. במהלך הלילה הסתבר כי לא מדובר בסתימה פשוטה אלא בשבר של קו ביוב העובר מתחת לצינור ניקוז ראשי. במשך מספר שעות זרמו השופכין במתחם הצומת הסואנת והשוקקת הסמוכה לאולמות השמחה.

עם אור ראשון של יום ראשון נערכה בשטח הערכת מצב עם מהנדס התאגיד מר עמוס קלצ'בסקי ומנהל התפעול מר ניר גורי בגיבויו של המנכ"ל דוד צלניק והגיעו למסקנה כי מדובר בקו ביוב שבור במרכז הצומת ויש צורך להחליפו באופן מיידי. בסיום הערכת מצב הגיעו למתחם כלים כבדים הכוללים טרקטור, מחפרון, משאבה גדולה לסילוק הביוב ועוד.

בשל חומרת המצב היה צורך לפתוח את הכביש בצומת על מנת לחפור ולגלות את הצינור השבור. כשהצוותים פתחו את הכביש התברר כי הצינור התקול עובר מתחת לתשתיות קווי ניקוז, חשמל ומים וכו' פעילות הדורשת דיוק רב בשל מיקומו המסובך של הצינור. לאחר מאמצים של הצוותים בחצות הלילה הצליחו להתגבר על התקלה והשגרה חזרה לצומת. יצוין, כי במשך כל שעות העבודה היה פיקוח צמוד של התאגיד ותיאום מלא עם גורמי העירייה והמשטרה.

עולה ברור, כי הסתימה נגרמה שוב כתוצאה מהשלכת מגבונים למערכות הביוב והפעם בנוסף…. הופתעו עובדי התאגיד לגלות כי גם נעל ספורט גדולה גרמה לסתימה משמעותית.

מנכ"ל התאגיד דוד צלניק אמר: "יכולת התגובה המהירה של התאגיד הן באיתור מדויק של התקלה והן באיגום וריכוז משאבים למתן מענה – מנעו הימשכות פרץ הביוב בצומת סואנת וחסכו סבל רב לתושבים במיוחד בתקופת עונת החתונות. כאן המקום להודות לכל הצוותים הרבים שפעלו מרגע היוודע על התקלה ועד לסיומה במקצועיות, במהירות ובתיאום עם העירייה והמשטרה. לקראת ימי הקיץ אנו שבים ומבקשים מתושבי העיר שלא להשליך מגבונים למערכת הביוב העירונית וגם לא נעל ספורט".