הפורעים עצרוו את הרכב הצבאי והוציאו בכוח את שני החיילים שהיו בו ונפצעו באורח קל • לאחר מכן ביצעו לינץ' קשה בשני הפצועים הסורים, אשר לטענת הדרוזים משתייכים לכוחות המורדים • אחד מהפצועים נרצח והשני פצוע אנושות

בפעם השנייה בתוך יממה: אמבולנס צה"לי שהוביל שני סורים פצועים לטיפול רפואי בבית חולים בישראל, הותקף בירידה ממג'דל שמס בידי קבוצה של כ-150 מבני העדה הדרוזית תושבי המקום.

הפורעים חסמו את הרכב הצבאי, עצרו אותו והוציאו בכוח את שני החיילים שהיו בו – רופא ונגד – אשר נפצעו באורח קל. לאחר מכן פתח ההמון את דלתות האמבולנס, הוציא מתוכו את שני הסורים הפצועים קשה, וביצע בהם לינץ' קשה. לפחות אחד מהפצועים נרצח, ומצבו של השני מוגדר כאנוש. התמונות מזירת האירוע קשות מאוד.

לזירת האירוע חשו במהירות כוחות גדולים של צה"ל, מג"ב ויס"מ, וההתפרעות במקום עדיין נמשכת, כאשר תושבי האזור נקראים על ידי גורמים שונים בעדה לצאת ולהפגין מול בתי החולים בגליל ובנהריה, שם מטופלים פצועים סורים נוספים, המשתייכים לדבריהם לכוחות המורדים. בצה"ל טוענים הערב כי הפצועים שהותקפו היו בכלל אזרחים ולא לוחמים בארגוני המורדים.

קרא עוד:
[postim]

לפנות בוקר התרחש אירוע דומה בכפר חורפיש השוכן בין מירון למעלות-תרשיחא. שני כלי רכב אזרחיים רדפו אחרי אמבולנס צבאי שהוביל גם הוא פצועים סוריים, וניסו לחסום את דרכו, תוך כדי השלכת אבנים לעבר הרכב. האמבולנס נעצר ומיד החל בנסיעה מהירה על מנת להיחלץ מהמקום, ותוך כדי כך נפגע אחד הרודפים, גבר בן 54 תושב חורפיש, אשר פונה לאחר מכן לבית החולים בנהריה. החיילים והפצועים באמבולנס לא נפגעו.

CIISzVuVAAAM_S0

המלכוד הישראלי: המשך השקט בגולן או סיוע לדרוזים בסוריה

הדרוזים זועמים מאוד על הטיפול שמעניקה ישראל לפצועי המורדים, המשויכים ברובם לארגון הסוני הקיצוני 'ג'בהת א-נוסרה', אשר נלחם במשטרו של בשאר אל-אסאד ומנהל קרבות קשים גם עם הדרוזים ברמת הגולן הסורית, אחיהם של הדרוזים הישראלים ותומכיו המובהקים של אסאד.

עם התרחבות הלחימה והקרבות בין המורדים לצבא אסאד ולדרוזים באזור הכפר הדרוזי חאדר שבסוריה, קילומטרים ספורים ממג'דל שאמס, נתקפו בני העדה הדרוזית בישראל בבהלה של ממש, והגבירו את קריאותיהם לממשלה לסייע באופן ממשי לאחיהם בסוריה ולהפסיק את הסיוע הרפואי למורדים.

על פי דיווחים שונים, ישראל הגיעה להבנות שבשתיקה עם 'ג'בהת א-נוסרה', לפיהם שני הצדדים יימנעו מהתקפות הדדיות וישמרו על השקט בגולן, ובתמורה טופלו ומטופלים מאות פצועים של הארגון בבתי החולים בגליל – זיו בצפת, פוריה ליד טבריה וגליל מערבי בנהריה.

גורם בכיר בצה"ל הכחיש הערב כי קיימים מגעים בין ישראל לאנשי ארגון הטרור הקיצוני וכי פצועיו מטופלים בישראל, וטען כאמור כי שני הפצועים הסורים היו "ככל הידוע" אזרחים ולא לוחמים. "אין שאלון בכניסה ששואל מי הפצוע", אמר הקצין הבכיר.