מנהיג הדרוזים בישראל, השיח' מוואפק טריף: הזעם התעורר בעקבות ראיון של פצוע סורי בתקשורת הישראלית, בו אמר כי כשיתאושש ויחזור לסוריה, יפגע בדרוזים המתגוררים שם • נתניהו: "נמצה את הדין עם מפרי החוק"

"הלינץ' שבוצע אמש ברמת הגולן, אשר כלל תקיפת אמבולנס, גרם לרציחתו של אדם ולפציעתם של שלושה, בהם קצין וחייל בצה"ל, הוא אירוע קשה וחמור ביותר שלא נוכל לעבור עליו לסדר היום, והוא יזכה לטיפול ביד קשה מצד גורמי אכיפת החוק", אומר שר הביטחון משה יעלון בתגובה למקרה החריג שהתרחש אמש ליד מג'דל שאמס.

"ישראל היא מדינת חוק, ואנו לא נאפשר בה הפקרות, התנהגות אלימה ונטילת החוק לידיים מצד מיעוט מקרב תושביה. המקרה הזה מנוגד לערכי המדינה ולמוסר שלה, שבאים לידי ביטוי גם בטיפול רפואי מטעמים הומניטריים לפצועים סוריים ולכל אדם הזקוק לכך", מבהיר יעלון, ומוסיף כי "קומץ קטן ואלים לא יפגע בברית המיוחדת של מדינת ישראל עם אזרחיה הדרוזים, ולא יצליח להשחיר את פניה של העדה".

קרא עוד:
[postim]

שר הביטחון הפנה את קריאתו לאישי ציבור מהעדה הדרוזית המתבטאים בנושא, לשמור על איפוק ולהימנע מהתלהמות. לדבריו, המציאות בסוריה מורכבת, ו"אנו מתמודדים עם המצב באחריות ובשיקול דעת, תוך שיתוף ועדכון הנהגת העדה הדרוזית בהתפתחויות".

.האמבולנס הפגוע לאחר התקיפה (צילומים: באסל עווידאת - פלאש 90)

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו גינה את תקיפת האמבולנס הצה״לי ברמת הגולן, וכינה אותה "אירוע חמור ביותר". נתניהו הבהיר כי "לא ניתן לאף אחד לקחת את החוק לידיים, ולא ניתן לאף אחד להפריע לחיילי צה"ל לבצע את משימותיהם. נמצה את הדין עם מפרי החוק. אני קורא למנהיגי הדרוזים לפעול לאלתר להרגעת הרוחות", אמר ראש הממשלה.

תושב מג'דל שמס שהיה באזור האירוע סיפר כי "תוך שניות, מאות ואלפים של צעירים משולהבים התחילו לרדוף אחרי האמבולנס ולהשתלט עליו. הצעירים המשולהבים לא ראו בעיניים והוציאו את הפצועים הסורים מהאמבולנס כשהם מכים אותם ללא רחמים". האזרח הדרוזי אמר כי "זה לא העם שאני מכיר, זאת לא העדה שאני מכיר. אצלנו אין דברים כאלה, אלה מעשים שמתאימים לדאע"ש ולג'בהת א-נוסרה, לא לעדה הדרוזית".

גם השיח' מוואפק טריף, מנהיגה הרוחני של העדה הדרוזית בישראל, הביע ביקורת קשה על הפורעים שרצחו אתמול את הפצוע הסורי. "זאת לא דרכנו ואנחנו כואבים את אשר קרה, מעשה נפשע, שבוצע על ידי אנשים פורעי חוק ועל הרשויות לפעול", אמר טריף. השיח' סיפר הבוקר כי הזעם התעורר בעקבות ראיון של פצוע סורי בתקשורת הישראלית, בו אמר כי כשיתאושש ויחזור לסוריה, יפגע בדרוזים המתגוררים שם.

הבוקר בשעה 10:00 תתכנס הנהגת העדה לכינוס חירום בקבר יתרו שבגליל, כדי לדון ביחסה של ישראל לדרוזים ולארגוני המורדים בסוריה ולקבל החלטות נגד האלימות.