ראש עיריית אשקלון: "הלחימה בעזה לא נגמרה כל עוד חמאס שולט בה"

"הדו"ח הזה מבזה את המוסד שחתום עליו. לא יעלה על הדעת שיגזרו גזירה שווה ויעשו השוואות בין ארגון טרור רצחני שלא בוחל ברצח של ילדים, נשים וגברים ללא הבחנה, לבין הצבא המוסרי ביותר בעולם", אומר איתמר שמעוני • אשקלון ספגה ירי של 223 רקטות במהלך מבצע 'צוק איתן'

"אנחנו, באשקלון, ספגנו אבדות בנפש, אבדות ברכוש. ישנם עשרות אלפי ילדים באשקלון ובאזור כולו שסובלים מחרדות קשות בעקבות גל הלחימה האחרון שנכפה עלינו" מספר ראש עיריית אשקלון איתמר שמעוני, לאחר שקרא את הדו"ח האנטישמי והחד-צדדי של ועדת האו"ם על מבצע 'צוק איתן'.

"אבל אני לא מופתע מהדו"ח של האו"ם וגם לא ציפינו לתוצאה אחרת. כבר בדו"ח גולדסטון, שנכתב בעקבות מבצע 'עופרת יצוקה', הכיוון האנטי ישראלי היה ברור ומובהק, מה ששוב מחזק את תחושתנו שבכל הנוגע לביטחון ישראל אי אפשר לסמוך על הקהילה הבינלאומית", אומר שמעוני.

קרא עוד:
[postim]

לדברי ראש העיר, "הדו"ח הזה מבזה את המוסד שחתום עליו. לא יעלה על הדעת שיגזרו גזירה שווה ויעשו השוואות בין ארגון טרור רצחני שלא בוחל ברצח של ילדים, נשים וגברים ללא הבחנה, לבין הצבא המוסרי ביותר בעולם". שמעוני מסביר כי "בעוד שהנשק שלנו משמש אותנו כדי להגן על האזרחים שלנו, האזרחים שלהם שימשו כדי להגן בגופם על הנשק שלהם. זה פשע המלחמה האמתי.

"בכל מקרה, אנחנו באשקלון ממשיכים בהיערכות ובמוכנות לשעת חירום. מבחינתנו, הלחימה בעזה לא נגמרה כל עוד החמאס הוא הריבון ברצועה ולצערנו אחת לכמה שבועות אנו מקבלים תזכורת כואבת לכך שהטרוריסטים מנצלים כל הזדמנות כדי לפגוע בחפים מפשע", אומר ראש עיריית אשקלון.

אשקלון, המונה כ-120,000 תושבים ומרוחקת פחות מ-15 קילומטרים מצפון רצועת עזה, ספגה ירי מסיבי של 223 טילים ורקטות ב-50 ימי 'צוק איתן', שנייה רק לשכנתה הגדולה מצפון – העיר אשדוד, שספגה מעט יותר. 8 רקטות נפלו בתוך העיר, 10 באזור התעשייה הדרומי, 138 יורטו, ו-40 נפלו בשטחים פתוחים בקרבת העיר. אדם אחד נפצע באורח קשה מנפילת רקטה ו-18 הוגדרו כנפגעי חרדה.

(צילום: פלאש 90)

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו