שעות בודדות לאחר העימות על זכותם של ערביי ישראל בתעודות זהות כחולות, שב הוויכוח והתעורר בדיון אודות המשט לעזה • שרון גל לרשימה הערבית: "אם תעלו על משטי טרור אתם לא תהיו כאן" • ח"כ מהשמאל התריע בפני הרשימה הערבית: "הימין ממילא לא יהיה איתכם, אבל אתם מרחיקים גם אותנו"

מליאת הכנסת קיימה דיון בהצעה לסדר בנושא המשט המתוכנן לעזה וכוונת ח"כ גטאס להצטרף למסע. ח"כ קסניה סבטלובה שיזמה את הדיון אמרה: "ממשלת חמאס לא נותנת לאזרחים פלשתינים לעזוב את עזה. אז למה אין משטים וארגונים הומניטריים שקוראים לחמאס לאפשר זאת? לא ראיתי בשום מקרה התערבות מצד גורמי שמאל קיצוני, של חברי פרלמנט פלשתינים, ישראלים או מדינות אחרות, והתארגנות שברור שהיא כדי לעשות פרובוקציה. אין שום בעיה להגיע למחסום ארז ולהעביר שם סחורות ועזרה הומניטרית. ישראל לא מונעת להעביר סחורות דרך נמל אשדוד."

ח"כ חנין זועבי הגנה על עמיתה למפלגה ואמרה כי "אף אחד מחברי הכנסת לא יצליח להגיד לח"כ אחר ובטח לא לחברי כנסת ערבים מה לומר ומה לא, מה מותר ומה אסור בפעילות הפרלמנטרית שלו. ובטח לא יגידו לנו לאיזה עם אנחנו שייכים, ואין לנו שום דילמה והיסוס לנאמנות לעם שלנו שהוא קרבן של פשעי מלחמה."

דבריה של ח"כ זועבי גררו מחאות מצד מספר חברי כנסת. ח"כ איציק שמולי פנה לח"כ זועבי ושאל: איך המשט הזה שאין בו שום דבר הומניטרי, מקדם את כל תפיסת העולם של שיקום הרצועה? יש כאן כמה חברי כנסת שרוצים לעשות סיבוב על תושבי עזה. הימין ממילא לא יהיה איתכם, אבל איפה אתם שמים אותנו? אתם מרחיקים אותנו.

קרא עוד:
[postim]

ח"כ שרון גל התייחס למהומה שהתחולה הבוקר בעקבות דבריו של סגן שר הפנים ירון מזוז כי המדינה אינה צריכה להעניק תעודות זהות למחבלים: היה כאן אירוע מכונן, כשסגן שר הפנים דיבר על תומכי טרור התפרצו הח"כים הערבים, על ראש הגנב בוער הכובע. אתם עושים נזק לאנשים שהצביעו לכם כברירת מחדל. קחו אוטובוס לשפרעם או טייבה, מה אתם כל הזמן עוסקים בעזה? אתם נציגים של החמאס? ביום ראשון אני אעלה הצעת חוק לוועדת שרים, אם תעלו על משטי טרור אתם לא תהיו כאן.

ח"כ אוסמה סעדי חתם ואמר: אי אפשר להעלים ולהסתיר שיש אסון הומניטרי בעזה, יש סדר ימי ואווירי ואיסור יציאה מהרצועה. הדו"ח של האו"ם מדבר בעד עצמו, יש פשעי מלחמה שישראל עשתה. אני מציע לברר את כל הנושאים בבית הדין הבין לאומי בהאג.

אילוסטרציה: עבד רחים ח'טיב – פלאש 90