אל האמבולנס נורה צרור של לפחות 15 יריות, וזוהו בו 4 פגיעות מכדורי 9 מ"מ • ראש מועצת בית-אל מאשים: "הכביש ממנו הגיע המחבל היה סגור יותר מעשר שנים בשל בעיות ביטחוניות; התרעתי מפני הסכנות שבפתיחתו מחדש"

פיגוע ירי חמור בשומרון: אמבולנס של מגן דוד אדום שעשה את דרכו בכביש 60, בסמוך ליישוב בית-אל, הותקף אמש ביריות. לאמבולנס נגרם נזק אולם בחסדי שמים הפרמדיק שנהג בו לא נפגע, והמשיך בנסיעתו עד שהגיע למקום בטוח.

אל האמבולנס נורה צרור של לפחות 15 יריות, וזוהו בו 4 פגיעות מכדורי 9 מ"מ. כוחות צה"ל שהוזעקו לאזור, סגרו את האזור לתנועת כלי רכב ופתחו בסריקות אחר המחבל בכפר ביתין הסמוך.

המחבל הגיע מכביש המחבר את ביתין לרמאללה, אשר נפתח אך לאחרונה לתנועת כלי רכב פלסטינים ומאפשר להם להגיע סמוך מאוד לבית-אל.

קרא עוד:
[postim]

"הכביש היה סגור יותר מעשר שנים בשל בעיות ביטחוניות", מספר ראש המועצה המקומית בית-אל, שי אלון. "כאשר הוחלט לאחרונה לפתוח את הכביש מחדש התרעתי בפני אלוף הפיקוד, שר הביטחון, שר התחבורה ומתאם הפעולות בשטחים, על הסכנה הביטחונית והתעבורתית במקום".

צילום דוברות מדאהאמבולנס הפגוע (צילום: דוברות מד"א)

אלון האשים כי "אלוף הפיקוד החליט בכל זאת לפתות את הציר, אך כבר ביום הראשון היה אירוע ביטחוני שבעקבותיו נסגר הכביש. הערב הגיעו המפגעים דרך הציר הקיים ונמלטו לאחר שירו באמבולנס שבדרך נס לא נפגע בו איש. הכתובת הייתה על הקיר ואנו דורשים ממערכת הביטחון לא לפתוח את הכביש, ולסגור גם את צדו האחר כך שמפגעים לא יוכלו להגיע לקרבת בית אל ולברוח".

מנכ"ל מד"א רמ"ג אלי בין: "במד"א, ארגון ההצלה הלאומי של מדינת ישראל רואים בחומרה את האירוע המהווה חציית קו אדום של ניסיון לפגוע במתכוון ברכב המיועד לטיפול ולפינוי פצועים וחולים. אנו בטוחים שכוחות הביטחון שפועלים מסביב לשעון ימצו את הדין עם האחראים לתקרית הקשה ומקווים שגם בצד השני יפעלו בנחישות ובקשיחות על מנת למנוע מקרים דומים בעתיד".

צילום התמונה הראשית: הלל מאיר – סוכנות תצפית

פיגוע אמבולנס צילום הלל מאיר סוכנות תצפית (2)(צילום: הלל מאיר - סוכנות תצפית)
פיגוע אמבולנס צילום הלל מאיר סוכנות תצפית (3)(צילום: הלל מאיר - סוכנות תצפית)
פיגוע אמבולנס צילום הלל מאיר סוכנות תצפית (4)(צילום: הלל מאיר - סוכנות תצפית)
פיגוע אמבולנס צילום הלל מאיר סוכנות תצפית (5)(צילום: הלל מאיר - סוכנות תצפית)