"אם זכויות אדם היו באמת מעניינות אתכם, לא הייתם מפליגים להזדהות עם משטר טרור שמוציא להורג ללא משפט תושבי עזה, ומשתמש בילדי עזה כמגן אנושי", כותב נתניהו • אם לא יהיו שינויים חריגים במזג האוויר, ההיתקלות בין ספינות המשט לחיל הים תתרחש כבר מחר

5 שנים לאחר משט ה'מרמרה' שהסתיים בפציעתם הקשה של מספר חיילי צה"ל ובהריגתם של 9 מהפעילים הקיצוניים שהיו על סיפונה, מתקרב לעבר המים הטריטוריאליים של ישראל משט ה'מריאן', הכולל 4 ספינות ובהן 47 בני אדם, אשר מצהירים על כוונתם להגיע לחופי רצועת עזה כדי לפרוץ את המצור הישראלי.

צה"ל מתכונן אף הוא למניעת הגעתם של כלי השיט, אשר על פי ההערכות צפויים להיתקל כבר מחר בספינות חיל הים השומרות על הריבונית הישראלית מול חופי עזה. על פי ההערכות, לא צפויים עימותים אלימים עם הפעילים הפרו-פלסטינים הרדיקלים, ובצה"ל מקווים כי מעצר הספינות יעבור ללא תקלות.

ראש הממשלה בנימין נתניהו מפרסם הערב מכתב גלוי לנוסעי המשט, בו הוא מקדם אותם בברכת "ברוכים הבאים לישראל!", וכותב כי "נראה שטעיתם בדרך. אולי התכוונתם להפליג למקום לא רחוק מכאן – סוריה. שם טובח משטרו של אסד מידי יום בבני עמו וזאת בתמיכת המשטר הרצחני של איראן".

קרא עוד:
[postim]

נתניהו מדגיש כי לעומת זאת, "כאן בישראל אנו מתמודדים עם מציאות שבה ארגוני טרור כמו חמאס, מנסים לפגוע באזרחים חפים מפשע. מול ניסיונות אלה אנו מגנים על אזרחי ישראל בהתאם לדין הבינלאומי.

"למרות זאת ישראל מסייעת להעברת סחורות וציוד הומניטרי לעזה – כ-800 משאיות מידי יום, שהכניסו בשנה האחרונה יותר מ-1.6 מיליון טון סחורות. בממוצע טון ציוד לכל תושב ברצועה. אגב, סך הציוד שנכנס מישראל לעזה שקול לתכולת יותר מ- 500,000 סירות כמו זאת שהגעתם אתה.

"ישראל מסייעת למאות פרויקטים הומניטריים באמצעות ארגונים בינלאומיים לרבות הקמת מרפאות ובתי-חולים. לצד זה איננו מוכנים לאפשר הכנסת אמצעי לחימה לארגוני הטרור בעזה כמו שנעשה בעבר באמצעות הים. רק לפני שנה סיכלנו ניסיון להבריח מהים מאות אמצעי לחימה שהיו מיועדים לפגוע באזרחים חפים מפשע.

"אין סגר על רצועת עזה, ואתם מוזמנים להעביר דרך ישראל כל ציוד הומניטרי. מניעת כניסה דרך הים נעשית בהתאם לחוק הבינלאומי ואף קיבלה גיבוי מוועדה של מזכ"ל האו"ם.

"אם זכויות אדם היו באמת מעניינות אתכם, לא הייתם מפליגים להזדהות עם משטר טרור שמוציא להורג ללא משפט תושבי עזה, ומשתמש בילדי עזה כמגן אנושי. אם הייתם מגיעים לישראל הייתם יכולים להתרשם מהדמוקרטיה היחידה במזרח-התיכון שמקפידה על שוויון לכל אזרחיה ועל חופש פולחן לבני כל הדתות. מדינה שפועלת על פי החוק הבינלאומי כדי לאפשר לתושביה חיים בטוחים ולילדיה לגדול בשקט ובשלווה", דברי נתניהו, אשר פורסמו כחלק ממסע ההסברה של ישראל נגד קמפיין הדה-לגיטימציה המתודלק על ידי המשט.