חילופי תפקידי מפתח בחיל-האוויר: תא"ל טל קלמן, עד לאחרונה ראש להק-האוויר, נכנס היום לתפקידו כראש המטה ויחליף את תא"ל עמיקם נורקין. תא"ל נורקין יעלה לדרגת אלוף ויכהן כראש אגף התכנון במטה הכללי

תא"ל טל קלמן אשר שימש עד לאחרונה כראש להק-אוויר נכנס היום לתפקידו החדש כראש מטה חיל-האוויר (רמ"ט). תא"ל קלמן מחליף בתפקידו את תא"ל עמיקם נורקין שעתיד לעלות לדרגת אלוף ולכהן כראש אגף התכנון במטה הכללי. להק הרמ"ט עוסק בבניין כוח, עיצוב מדיניות חיל-האוויר ותכנון ארוך טווח.

"החיל לא נח לרגע בתחום המבצעי, הוא גם זוכה לעשייה בלתי פוסקת בעולם בניין הכוח הבונה את מסד הפעלתו והישגיו", אמר במהלך טקס החלפת הפיקוד מפקד חיל-האוויר, אלוף אמיר אשל. "להק הרמ"ט בחיל-האוויר מצטיין בכל קנה מידה: אנשים מצוינים, תהליכים נכונים, החלטות והמלצות טובות מאוד. על כל אלה ניצח תא"ל עמיקם נורקין: נבון, שיטתי, שקול ובעל ראייה רחבה ועמוקה.

קרא עוד:
[postim]

"אתם תמשיכו להפליא בעשיה, תפרצו גבולות, תהיו דוגמא ותחזקו את החיל מול קשת רחבה של אתגרים. בפנינו תקופה דינאמית ועטורת אי-וודאות. אני משוכנע ביכולת להק הרמ"ט בהובלת תא"ל קלמן להצעיד אותנו לעתיד ולחזק את יכולות החיל בהתקפה ובהגנה. אתם הבסיס האיתן שלנו, עלו והצליחו" בירך מפקד החיל.

"בחיל-האוויר תהליכי התעצמות חסרי תקדים"

תא"ל נורקין כיהן אמנם זמן קצר כראש להק הרמ"ט, כ-10 חודשים בלבד, אך הספיק לקחת חלק במגוון פרויקטים חייליים משמעותיים, ביניהם עדכון תכניות החיל לאחר מבצע "צוק איתן", עסקת טייסת "אדיר" (F-35I) שנייה, תכנית "עילוי" למיצוב המערך הטכני וסדנת חיל-האוויר בעשור הבא. "המשכנו להתעצם בהיקפים משמעותיים ביותר. טייסת 'אדיר' שניה, הרחבנו את סדר כוחות ה'שמשונים', חיזקנו את מערך מסוקי הקרב, מל"טים מתקדמים יותר, חימושים המותאמים לשדה הקרב, מערכות הגנה אווירית, מערכות איסוף ולוחמה אלקטרונית, יכולות מתקדמות לכוחות האוויר המיוחדים, העלנו את עולם ה-IT מדרגה נוספת בגרף ההתפתחות התלול של עולם תוכן זה. את כל אלו הובילו אנשי להק הרמ"ט", סיכם תא"ל נורקין.

תא"ל טל קלמן, ראש המטה הנכנס, התייחס לאתגרים הצפויים לו: "אנחנו בעיצומה של תקופה מורכבת ומאתגרת במיוחד. המזרח התיכון משתנה בקצב גבוה מאוד ומציב בפנינו מגוון איומים רחב, סיכונים רבים לצד הזדמנויות חדשות. המצב הביטחוני מחייב את חיל-האוויר להיות במוכנות גבוהה למגוון רחב של תרחישים יום יום, שעה שעה".

"חיל-האוויר בתוך כל זאת נמצא בעיצומם של תהליכי התעצמות חסרי תקדים, לצד ריבוי שינויים ותהליכי מאקרו בעלי השפעה רחבה על כל החיל. תמונה מורכבת זו תחייב אותנו להמשיך ולהתאים את החיל לאתגרי העתיד ולחזק את כושרו המבצעי בקצב גבוה מבעבר", אמר תא"ל קלמן.