ההתפרעויות מתגברות: מח"ט בנימין ירה למוות בנער פלסטיני שיידה אבנים

לרכב הצה"לי ארבה קבוצת פלסטינים, וכשזה התקרב, החלו להשליך לעברו אבנים וסלעים מטווח קצר • בצה"ל אומרים כי הפעולה המהירה והיעילה הצילה את חייהם של יושבי הרכב • חשש מגל נוסף של מהומות בגדה, לאחר תפילות יום השישי והלווייתו של הנער

הגדה המערבים ממשיכה לבעור: חבורת מתפרעים פלסטינים יידתה הבוקר אבנים לעבר ג'יפ של צה"ל בו נסעו מפקד חטיבת בנימין, אלוף-משנה ישראל שומר, יחד עם צוותו,. המח"ט השיב אש לעבר משליכי האבנים והרג אחד מהם, צעיר כבן 17. לא היו נפגעים בקרב החיילים.

התקרית אירעה בסמטאות הכפר א-ראם, בסמוך למעבר קלנדיה. הפורעים ארבו לרכב הצה"לי וכשזה התקרב זרקו לעברו אבנים וסלעים מטווח קצר, מה שסיכן מאוד את חייהם של החיילים ברכב. המח"ט פעל על פי הנהלים – יצא מהג'יפ, ביצע נוהל מעצר חשוד כשהוא קורא למיידים לעצור ויורה באוויר. כשאלו המשיכו לנסות לפגוע בו ובחבריו, ירה באחד מהם.

CI9_u8XUAAEUviS

הנער שנפגע מהירי נפצע באורח אנוש ומת מפצעיו מאוחר יותר בבית החולים ברמאללה, לשם פונה. על פי דיווח ברשת התקשורת של חמאס, שמו הוא מוחמד אל-כסבה.

קרא עוד:
[postim]

בצה"ל אומרים כי פעולתו האמיצה של המח"ט מנעה אסון כבד. "מדובר במארב מתוכנן של כמה פלסטינים שהבחינו בג'יפ וזרקו אבנים וסלעים. אם התגובה של המח"ט לא הייתה מהירה, התוצאות היו אחרות לגמרי".

בהנהגת הרשות הפלסטינית שורר לחץ גדול מהתגברות המהומות. הלילה ביצעו מנגנוני הביטחון הכפופים לאבו-מאזן, גל מעצרים נרחב וחריג בהיקפו בקרב פעילי חמאס בגדה. דובר חמאס כינה את פעולות הסיכול כ"משוגעות", ועל פי הדיווחים נעצרו למעלה מ-50 מאנשי הארגון והוחרם ציוד אלקטרוני.

(צילום התמונה הראשית: פלאש 90)

CI9_wuBUAAAIlQU

CI9_xgoUwAI6Xt2

CI984dMUsAAVDXz

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו