איך שגלגל מסתובב: ראש ממשלת החמאס, איסמעיל הנייה, מנסה להרגיע את הפלגים הקיצוניים ברצועה: "על הכיבוש להפסיק מיד את התוקפנות" • עוד מהנייה: עמדת הפלגים הקיצוניים "חיובית" • ראש הממשלה נתניהו: "נוסיף לגבור על איומי הטרור"

איך שגלגל מסתובב: ראש ממשלת החמאס, איסמאעיל הניה, הגיב היום (א') להסלמה ברצועת עזה ובדרום ישראל וקרא לצה"ל להפסיק מייד את התקיפות ברחבי רצועת עזה. במקביל הוא הדגיש כי הפלגים השונים ברצועה, שחלקם יורים את הרקטות לעבר ישראל, הם בעלי אחריות ואישר לראשונה מטעמו כי מצרים פועלת להרגעת המצב.

קרא עוד:

[postim]

"על הכיבוש להפסיק את התוקפנות מיד"

בהודעה שהגיעה לידי סוכנות הידיעוצ 'מען' אמר הנייה כי "על הכיבוש להפסיק את התוקפנות מיד, עמנו הפלסטיני לא יישבר". בהתייחסו לפלגים הפלסטינים השונים הפועלים ברצועה מלבד החמאס אמר הנייה כי עמדתם "חיובית והם בעלי אחריות". הנייה הוסיף ואמר כי "מצרים פועלת כדי לעצור את התוקפנות הציונית מיד".

דבריו של הנייה מאשרים את הדיווחים שהתפרסמו אתמול בדבר מעורבותה של מצרים בהחזרת השקט לאזור.

המצרים בתמונה

על פי הדיווחים מאתמול, בכיר החמאס, מחמוד א-זהאר, יצא למצרים על מנת לקיים עם בכירים בממשל המצרי שיחות שמטרתן הגעה לרגיעה. עוד דווח שהנייה עצמו מקיים שיחות עם שורה של גורמים באותו הנושא.

מוקדם יותר אתמול גינה שר החוץ המצרי, מוחמד עמרו, את המתקפות הישראלית והודיע כי ארצו פועלת ומקיימת את השיחות הנדרשות להפסקת האש.

חיל האוויר ממשיך לתקוף

בצה"ל ממשיכים בהתקפות ברצועה ומוקדם יותר היום פגע חיל האוויר במחבל שזוהה בנקודה ממנה שוגרה רקטה לעבר העיר אשדוד. המחבל נהרג במקום. במקביל, מקורות פלסטיניים דיווחו על הרוג מתקיפה ברחוב במרכז העיר עזה. " צה"ל ערוך ומוכן להגן על אזרחי מדינת ישראל ולהגיב בעוצמה ובנחישות כנגד כל ניסיון להוצאת פעילות טרור", נמסר מדובר צה"ל.

מוקדם יותר תקף חיל האוויר אתר לאחסון אמצעי לחימה בצפון רצועת עזה. הפלסטינים דיווחו על הרוג אחד, נוסף ליותר מ-15 בני אדם שנהרגו בתקיפות צה"ל בסוף השבוע.

ראש הממשלה: "עדיין בכוננות פיגוע"

מוקדם יותר היום התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו למצב המתוח בדרום. בפתח ישיבת הממשלה אמר נתניהו כי "ביום שישי חוסל רב מחבלים שארגן פיגועים רבים נגד מדינת ישראל. הוא היה בעיצומה של פעולה נוספת. פעולת טרור שכוונה לגבול הדרומי שלנו המשותף עם מצרים. אנחנו עדיין בכוננות אל מול אפשרות של פיגוע משם, הנחיתי לסגור את כביש הגבול עם מצרים".

"אין ספק שהפעולה של צה"ל שיבשה את ההתארגנות הזאת, ימים יגידו עד כמה. צה"ל מכה בהם בעוצמה. אני רוצה לשבח את הפעולה שלו ושל זרועות הביטחון והמודיעין. אנחנו גבינו מהם מחיר יקר ועדיין גובים, וכמובן שנפעל ככל שנידרש", הדגיש ראש הממשלה.

"מערך 'כיפות ברזל' מוכיח את עצמו היטב"

לדברי נתניהו, "המערך של 'כיפות ברזל' מוכיח את עצמו היטב ואנחנו נדאג כמובן להרחיב אותו בחודשים ובשנים הקרובות. הכוח החזק ביותר שעומד לרשותנו הוא קודם כל כוח העמידה של התושבים, של ראשי הרשויות ,של אזרחי ישראל, של ממשלת ישראל".

"אנחנו נוקטים באמצעי המיגון הדרושים, אבל גם באמצעי התקיפה, ואין לי שום ספק שבשילוב הזה ובחוסן הפנימי הדרוש אנחנו נוסיף לגבור על איומי הטרור הללו סביבנו", הבהיר ראש הממשלה.