חיל האוויר מתאמן על הפצצת סוללות טילי קרקע-אוויר בלבנון

אנשי טייסות הכטב"ם והחוזי תרגלו לאחרונה מתארים שונים של לחימה בזירה הצפונית • בין המשימות שתורגלו: פעולה באזורים אורבניים וזיהוי מטרה בזמן קצר. "המשימה דורשת מאתנו לשפר את יכולותינו וליצור שיתוף פעולה איכותי"

במסגרת האימונים וההכנות בשגרה לאפשרות של התחממות בגזרה הצפונית, עסקו לאחרונה טייסות כלי-הטיס הבלתי מאוישים (כטב"ם) והחוזי במתארי לחימה שאותם הן צפויות לבצע במקרה של פתיחת מערכה.

עיקר הדגש במהלך ימי האימון היה על משימות סיוע לכלי-הטיס התוקפים שמטרתן לפגוע ביכולות העיקריות של האויב. בין משימות אלה ניתן למנות סיכול בכירים, סיכול ירי תלול מסלול והשמדת סוללות טילי קרקע-אוויר.

משימתן הראשונית של טייסות הכטב"ם והחוזי היא איתור המטרה והשגת המודיעין הדרוש לביצוע משימות התקיפה של מטוסי הקרב. לאחר מכן, מכווינים סיירי האוויר ומפעילי הכטב"ם את גורמי האש השונים אל עבר המטרות שנאספו, דוגמת סוללות טילים, מאגרי תחמושת, פעילי טרור. "בין היתר תרגלנו התמודדות עם ריבוי מטרות באזורים אורבניים ומתחת לפני הקרקע, זמן חיות קצר שבו ניתן לזהות את המטרה וקושי להבדיל בין מטרות צבאיות לבין אזרחיות", הסביר סרן עמית, שהוביל את האימון. "זה דורש מאתנו לשפר את יכולות הפענוח שלנו, לבנות את תמונת המצב כמה שיותר מהר וליצור שיתוף פעולה איכותי בין טייסות הכטב"ם והחוזי לבין טייסות הקרב".

קרא עוד:
[postim]

במהלך האימון פעלו יחד טייסות הכטב"ם שאנשיה יושבים בבסיסיהם ומפעילים את הכלים הרחק משטח הלחימה, וטייסת "הראשונה" שסיירי האוויר שלה נמצאים במטוסי ה"צופית" (ביצ'קראפט קינג-אייר B-200) בעת ביצוע המשימה. "אנחנו מעריכים שבלחימה קישור בין הטייסות הוא חלק מרכזי מעמידה במשימותינו, כאשר כל אחד מביא את היתרון שלו", סיפר סרן עומר גשרי, מוביל האימון בטייסת "הראשונה". "האימונים מביאים אותנו לתרגל שוב את יסודות המשימה ולשתף פעולה עם טייסות הכטב"ם והקרב השונות".

כטבמ חיל האווירדגש על משימות סיוע לכלי-הטיס התוקפים. כטב"מ בהרי הצפון

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *