"צה"ל ימשיך בתהליך ההתייעלות בכוח האדם, הכרוך בוויתורים כבדים, אך לצד זאת ישאיר את הטובים ביותר בשורותיו ויוסיף לטפח אותם", כתב רא"ל איזנקוט במנשר שהופץ לכלל משרתי הקבע בצבא. "בהתאם למדיניות זו נלמד את ההמלצות, אך גם נעמוד על זכויות המשרתים"

במערכת הביטחון חוששים מאוד מהמלצותיה של 'ועדת לוקר' לבחינת התייעלות מערכת הביטחון, אשר על פי ההדלפות תמליץ לקצץ בשכרם המופרז ובתנאי הפנסיה החלומיים של משרתי הקבע שאינם לוחמים, המועסקים בעבודות משרדיות וכדו'.

יו"ר הוועדה, אלוף במיל' יוחנן לוקר, לשעבר מזכירו הצבאי של ראש הממשלה, הגיש בימים האחרונים את הדו"ח לראש הממשלה בנימין נתניהו ולמערכת הביטחון. הדו"ח המפורט צפוי להתפרסם בימים הקרובים לכלל הציבור.

הרמטכ"ל, רב-אלוף גדי איזנקוט, מיהר לפרסם מכתב לכלל המשרתים בצה"ל, בו הוא מצהיר, "אני נכון לשינויים מרחיקי לכת בצה"ל אך לא אתן יד לפגיעה במשרתי הקבע, שבחרו להקדיש חייהם למען ביטחון מדינת ישראל והבטחת קיום המדינה".

איזנקוט מספר כי " המלצות ועדת לוקר עוסקות בעיקרן בתקציב הביטחון, בהתייעלות ובמדיניות כוח האדם בצה"ל. חלק מההמלצות הן בעקבות עבודות מטה שנעשו בצה"ל, והן מצויות בבחינה במסגרת התכנית הרב-שנתית. בכוונת צה"ל ללמוד את ההמלצות לעומקן".

קרא עוד:
[postim]

לדבריו, "במסגרת ההמלצות ישנה התייחסות למסלול השירות ותנאי השירות של אנשי הקבע, וכן לנושא הפנסיות שבעקבות דיווחים מהתקשורת, שמקורם אינו בצה"ל, ייצרו גל שמועות מיותרות בצבא".

הרמטכ"ל מדגיש כי "עוצמתו של צה"ל נשענת על איכות ההון האנושי שבו, אשר במרכזו עומד מערך הקבע. לצה"ל אין ועד עובדים וגם לא זכות שביתה, ולפיכך, עלינו המפקדים מוטלת האחריות הכבדה לדאוג לאנשינו בצורה הוגנת וראויה, תוך שימור צה"ל כארגון אשר ערכי השליחות מובילים את עשייתו ואת אנשיו".

בניסיון להלך בין הטיפות מבטיח איזנקוט כי "צה"ל ימשיך בתהליך ההתייעלות בכוח האדם, הכרוך בוויתורים כבדים, אך לצד זאת ישאיר את הטובים ביותר בשורותיו ויוסיף לטפח אותם. בהתאם למדיניות זו נלמד את ההמלצות, אך גם נעמוד על זכויות המשרתים.

תפקידנו להגן על המדינה, על אזרחיה ועל תושביה, נמשיך לעשות זאת מתוך אמונה בצדקת הדרך ונתאים את צה"ל לצרכים המבצעיים, להיקף המשאבים ולהנחיות הדרג המדיני. נלמד את המלצות ועדת לוקר ונתייחס אליהן במלוא הרצינות והמקצועיות. נוסיף לשאוף להיות צבא איכותי, מקצועי ויעיל, צבא אשר מטפח את אנשיו ומטפל בהם כמשאב היקר והמשמעותי ביותר". דברי הרמטכ"ל איזנקוט.

(צילום: פלאש 90)