גני הילדים בחינוך החרדי יזכו גם הם למימון מלא של סייעת שנייה

על פי ההסכמה בין השלטון המקומי למשרדי החינוך והאוצר, רשויות מקומיות ברמה סוציו-אקונומית 1-5 יזכו במאה אחוז מימון ממשלתי, ורשויות מקומיות ברמה סוציו-אקונומית 6-10 יזכו בשמונים אחוזי מימון ממשלתי

גני הילדים במערכות החינוך החרדי יזכו לסייעת שניה במימון ממשלתי מלא כפי שמקבלים בכל גני הילדים, וזאת במסגרת התכנית הכללית אשר החליט עליה שר החינוך נפתלי בנט שהודיע כי מתוך כוונה לחזק את הגיל הרך, הממשלה תממן סייעת שניה לכל גני הילדים בישראל.

לאחר שפנה יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני אל שר החינוך נפתלי בנט ואל סגנו מאיר פרוש, הובהר כי הנושא יחול גם על גני הילדים במערכת החינוך החרדית. ואכן, במכתב ששיגר בימים אלו חיים ביבס ראש עיריית מודיעין ויו"ר מרכז השלטון המקומי, כותב ביבס אל ראשי הרשויות המקומיות כי הושגה הסכמה בנושא מימון הסייעת השנייה, כאשר הדבר מחולק לפי מצב הרשויות, כך שרשויות מקומיות ברמת סוציו אקונומי 1-5 יזכו במאה אחוז מימון ממשלתי, ורשויות מקומיות ברמת סוציו אקונומי 6-10 יזכו בשמונים אחוזי מימון ממשלתי, וכאמור הדבר יחול לא רק על גני הילדים בחינוך הממלכתי, אלא גם על מערכת החינוך החרדית.

קרא עוד:
[postim]

בתוך כך, מנכ"לית משרד החינוך הגב' מיכל כהן, נעתרה לבקשתו של יו"ר ועדת הכספים ח"כ גפני והמשרד האריך את האפשרות של הרשויות המקומיות להגיש בקשות למימון הקייטנות במערכות החינוך החרדי, לאחר שרשויות רבות לא הספיקו להגיש את הבקשות במסגרת ה'קול קורא' הקודם שפורסם לזמן קצר מאד.

כזכור, יו"ר ועדת הכספים ח"כ גפני דאג להשוות את המצב של מערכת החינוך החרדית למערכות החינוך בישראל בהן הילדים זכו למימון ממשלתי לקייטנות, וגם במערכת החינוך החרדית ימומנו הקייטנות שווה בשווה לשאר מערכות החינוך בישראל, וכאמור, הרשויות שלא הספיקו להירשם עדיין, יוכלו להירשם עד יום א', כולל היום.

(אילוסטרציה: פלאש 90)

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן