לאחר שבשבוע שעבר, פוצץ הדיון בוועדה לביקורת המדינה לאחר שמשרד החינוך בחר לשלוח נציג זוטר ללא תשובות, תגיע הפעם המנכ"לית, ערב השביתה הגדולה במשק

ממש ערב השביתה הגדולה במשק בעניין עובדי הקבלן, חוזר הדיון בנושא לוועדה לביקורת המדינה. בדיוק לפני שבוע, ביום שני שעבר, פוצץ הדיון בדו"ח מבקר המדינה בעניין מורים המועסקים דרך חברות כוח-אדם- 'מורי-קבלן'.

הדו"ח מציג בין השאר בעיות משמעותיות בפיקוח של משרד החינוך ושליטתו במורי הקבלן, התנאים המחפירים בהם הם עובדים, פערים משמעותיים שנוצרים בין בתי הספר השונים בעקבות העסקת המורים על ידי גופים מתווכים והעדר נתונים לגבי היקף התופעה ותנאי ההעסקה של מורי הקבלן.

ח"כ אלהרר אמרה עם תום הדיון, שנגמר לאחר מספר דקות לאחר שמשרד החינוך בחר לשלוח נציג זוטר ללא תשובות, כי "ערב שביתה שתשתק את המשק, לא הגיונית ההתייחסות המזלזלת של משרד החינוך בנושא כל כך מהותי. התשובות שניתנו על ידי המשרד, ששוב תוקם ועדה בין-משרדית לטיפול בעניין מורי הקבלן, כפי שהבטיח המשרד בשנה שעברה, היא מגוחכת, ואינה ראויה לנושא כה-מכריע. התנהלות שכזו מצד משרד החינוך מוכיחה כי הוא עוצם את עיניו לתופעה הנוראית הזו. ישראל שנת 2015 אמורה לרתוח נוכח המצב המזלזל במורי הקבלן".

קרא עוד:
[postim]

אבי ניסנקורן, יו"ר ההסתדרות, אמר בדיון כי "נושא מורי הקבלן הוא אחד הביזיונות הגדולים של מדינת ישראל. השביתה תהיה קשה מאוד. אנחנו ניצבים מול ציניות, אטימות, וחוסר שליטה במדיניות ממשלתית. משרד החינוך נכנע לפקידות של משרד האוצר. אם המדינה לא תדאג לנושא הזה, אין לה זכות קיום".

אתמול הסתיימה פגישה נוספת בין יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ושר האוצר משה כחלון, ללא תוצאות, ואיום השביתה בעוד שבוע נראה קרוב מתמיד.

אילוסטרציה: Najeh Hashlamoun – פלאש 90