דיווח: חמאס מודה כי מנגיסטו מוחזק בידיו ומנהל מגעים להשבתו

גורמים פלסטינים בכירים הודו כי מנגיסטו אכן מוחזק בידי חמאס, בניגוד להצהרותיהם הפומביות של בכירי חמאס • לפני מספר ימים הבהיר שר הביטחון , כי ישראל לא תבצע עסקת חילופי אסירים לשחרור הנעדרים • במקביל, מתנהלות שיחות להשגת הסכם רגיעה לטווח ארוך

 • הרבו רחמים: אם לששה ילדים במצק קריטי

  תוכן מקודם

 • האלמנה לקוית שמיעה ו4 הילדים נותרו ללא משען ומשענה

  תוכן מקודם

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

 • למה להעיב על רגעי האושר?

  תוכן מקודם

ארגון חמאס מנהל שיחות עם ישראל להשבתו של שני הישראלים המוחזקים בידיו – אברה מנגיסטו, הצעיר הלוקה בנפשו מאשקלון שחצה את הגבול לעזה לפני כעשרה חודשים, והצעיר הבדואי, אף הוא לוקה בנפשו, שחצה את הגבול באפריל האחרון, כך חושף העיתונאי אבי יששכרוף ב'חדשות וואלה'.

גורמים פלסטינים בכירים עמם שוחח הכתב, הודו כי מנגיסטו אכן מוחזק בידי חמאס, בניגוד להצהרותיהם הפומביות של בכירי הארגון, לפיהן הוא נעצר למשך זמן קצר ושוחרר מיד לאחר מכן, בשל היותו אזרח ובשל מצבו הנפשי. מקורות בחמאס סרבו להתייחס לטענות.

לפני מספר ימים הבהיר שר הביטחון, משה יעלון, כי ישראל לא תבצע עסקת חילופי אסירים לשחרור הנעדרים. "שני ישראלים מוחזקים בעזה, שניהם עברו ביוזמתם, אחד בספטמבר והשני באפריל האחרון ושניהם לא בריאים בנפשם. אנחנו ניסינו גם דרך הפעילות שלנו וגם דרך האיפול התקשורתי להביא לחזרתם הביתה על בסיס הומניטרי. כמובן שאיננו מדברים על עסקה. עסקה לא על הפרק ואנחנו דורשים מחמאס להחזיר אותם ללא תנאים".

גופותיהם של שני החיילים הנעדרים מ'צוק איתן' ישוחררו רק בהסדר כולל

במקביל, מתנהלים מגעים להבאתם לקבר ישראל של סגן הדר גולדין וסמל ראשון אורון שאול, הי"ד, שנפלו ברצועת זה במבצע 'צוק איתן' וגופותיהם נתפסו בידי חמאס. את המסרים בין הצדדים מעביר טוני בלייר, לשעבר שליח הקוורטט למזרח התיכון וראש ממשלת בריטניה, והם מתנהלים במסגרת הניסיון להשיג רגיעה ארוכת טווח בין ישראל לארגוני הטרור בעזה.

קרא עוד:
[postim]

בחודשים האחרונים נפגש בלייר מספר פעמים עם ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, במקום מושבו בדוחא בירת קטאר. בלייר סיים את תפקידו הרשמי כשליח הקוורטט כבר לפני מספר חודשים, אולם הוא ממשיך מיוזמתו לנהל את המגעים ולנסות להשיג הסדר.

חמאס דורש מישראל את הסרת המצור מעל הרצועה, מעבר בטוח לשטחי הגדה המערבית והקמת נמל ימי ושדה תעופה, בנוסף לשחרורם של חברי הפרלמנט מטעמו הכלואים בישראל ומשוחררי עסקת שליט שנעצרו מחדש לאחר ששבו לעסוק בפעילות טרור.

ככל הידוע, ישראל מתנגדת נחרצות להקמת נמל ימי ושדה תעופה בעזה, אשר עלולים לשמש את ארגוני הטרור להתעצמות בקנה מידה נרחב, לאחר שזו נבלמה מאוד עם הריסתן של מנהרות ההברחה מסיני לעזה בידי צבא מצרים.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן