יו"ר ההסתדרות הודיע לפקידי האוצר: "לא נפסיק את זה ולא נשקוט ונעשה שביתה עד שהנושא הזה ייפתר ועובדי קבלן במקצועות הליבה ייקלטו להעסקה ישירה" • הצפויים לשבות: שירות המדינה, רשויות מקומיות, מכבי אש, חברת חשמל, רשות שדות התעופה, עובדי הנמלים ורכבת ישראל

כאלפיים איש הפגינו אתמול בכיכר הבימה בתל-אביב במסגרת הפגנה שערכה ההסתדרות למען עובדי הקבלן. בין המשתתפים: עובדי הסתדרות ופעילים חברתיים, עובדי קבלן וחברי ועדים מכל רחבי הארץ.

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן נאם בהפגנת הענק: "לקחנו על עצמנו את המאבק למיגור התופעה הפסולה של עובדי קבלן ואני אומר לציבור הישראלי: לא נפסיק ולא ננוח עד שנמגר את התופעה. ביום רביעי הקרוב, במידה ולא נגיע להסכם בנושא של עובדי הקבלן, בוודאי במקצועות הליבה, תהיה שביתה כללית במשק. לא יכול להיות שמורה לאזרחות הוא עובד קבלן, ולא יכול להיות שאחות בי"ס תהיה עובדת קבלן ואי אפשר שעובדת סוציאלית בעירייה היא עובדת קבלן. האם זו המדינה שאנחנו רוצים? לא!"

"אנחנו חייבים להביא לשינוי ואנחנו נביא את השינוי. פקידי האוצר חייבים להפנים את העניין. אי אפשר להמשיך את התופעה שרומסים כבוד של אנשים ופוגעים במרקם החברתי במדינה. זה לא רק מאבק של ציבור העובדים, זה מאבק של החברה הישראלית, מאבק של כל אחד מאיתנו. אני מודיע לפקידי אוצר, לא נפסיק את זה ולא נשקוט ונעשה שביתה עד שהנושא הזה ייפתר ועובדי קבלן במקצועות הליבה ייקלטו להעסקה ישירה".

קרא עוד:
[postim]

יו"ר ההסתדרות הוסיף: "כמו שהעלנו את שכר המינימום, כמו שהבאנו עובדים עם מוגבלות לקדמת הבמה, כך הנושא של עובדי הקבלן לא יהיה אחרון בסדר העדיפויות – הוא יהיה הראשון. ראש הממשלה צריך להידרש לזה ולפתור את זה, שר האוצר שהלב שלו איתנו – צריך להכריע. אנחנו חייבים שינוי בשבילנו, בשביל הילדים שלנו, בשביל ההורים שלנו, בשביל החברה הישראלית".

בסיום דבריו התייחס יו"ר ההסתדרות לשביתה הצפויה, במידה ולא יתקבלו הבנות בנושא עד יום רביעי: "היום זה יום פקודה ויום רביעי זה יום פקודה – כולנו נראה את העוצמות של ציבור העובדים. אין שביתה יותר צודקת מזה. הוועדים החזקים יירתמו למען החלשים. שירות המדינה, רשויות מקומיות, מכבי אש, חברת חשמל, רשות שדות התעופה, נמלים, רכבת ישראל – כולם יירתמו למען עובדי הקבלן".

אילוסטרציה: פלאש 90