בעקבות פרשת בן ארי והויזה לארה"ב: יו"ר הכנסת ביטל את משלחת חברות הכנסת לקונגרס: "פגיעה בכנסת כולה"

הכנסת הודיעה לקונגרס האמריקני על ביטולו של כנס להעצמת נשים בהשתתפות חברות כנסת ישראליות ומחוקקות בקונגרס שתוכנן להתקיים בוושינגטון בעוד כעשרה ימים.

בכנס אמורות היו להשתתף מטעם הכנסת, חברות הכנסת זהבה גלאון (מרצ), עינת וילף (עבודה) וציפי חוטובלי (ליכוד), והוא תוכנן להימשך כארבעה ימים, החל מ-25 למרץ השנה.

במסגרת הכנס, תוכנן להתקיים פאנל משותף לחברות הכנסת ולמחוקקות מהקונגרס, אירוע בשגרירות הישראלית והצגת שיתוף פעולה בין הפרלמנטים.

יו"ר הכנסת עדכן את חברי נשיאות הכנסת, כי החליט על ביטול ההשתתפות בכנס בעקבות פרשת הויזה האמריקנית לח"כ בן ארי; לדבריו: "טענתה של ארצות הברית, כאילו אחד מחברי הכנסת הוא פעיל טרור איננה מקובלת, ופוגעת בכבוד הכנסת כולה".

כזכור, לפני כשבועיים דחתה השגרירות האמריקנית את בקשת הויזה של ח"כ מיכאל בן ארי (האיחוד הלאומי), לאחר שקיבלה את עמדת מחלקת המדינה בממשל האמריקני, וזאת, בנימוק כי ח"כ בן ארי מעורב בפעילות של ארגון טרור.

בתגובה, שיגר יו"ר הכנסת מכתב מחאה חריף (מצ"ב) לשגריר ארה"ב בישראל, מר דניאל שפירו, ובו כתב כי: "בן ארי משמש בכנסת כחבר כנסת מטעם סיעת האיחוד הלאומי, שהיא סיעה לגיטימית לכל דבר ועניין בפרלמנט הישראלי.

"בהיותו נבחר ציבור במדינת ישראל, שהיא כידוע ידידה קרובה של ארה"ב, אין מקום למנוע ממנו כניסה לארה"ב מטעמים כלשהם, ובוודאי שאין לשייך אותו לכל ארגון טרור. אנו רואים בחומרה רבה פסילה מעין זו של נבחר ציבור במדינת ישראל, שהיא מדינת חוק ודמוקרטיה למופת".

חברי הנשיאות שנכחו בדיון, ובהם ח"כ מוחמד ברכה (חד"ש), הביעו תמיכה בהחלטת יו"ר הכנסת.

המכתב של רובי ריבלין לשגריר ארהב בישראל