נסיבות התיעוד לא ברורות, ובשל הטשטוש ייתכן כי כלל לא מדובר ברמטכ"ל גנץ או שהוא לא צולם במהלך המבצע הצבאי • לטענת ארגון הטרור, בעת הסיור היה גנץ בטווח האש של אנשיו, אולם קשה להאמין כי חמאס ויתר על האפשרות לפגוע ברמטכ"ל בזמן מלחמה

הזרוע הצבאית של ארגון חמאס פרסמה היום לראשונה סרטון, בו נראים לכאורה הרמטכ"ל לשעבר, רב-אלוף בני גנץ וקצינים בכירים נוספים – בהם מח"ט גולני לשעבר, אל"מ רסאן עליאן – מסיירים בשטח שנכבש על ידי צה"ל ברצועת עזה, במהלך מבצע 'צוק איתן'.

הסרטון צולם מבעד לכוונת משקפת של תצפיתני ארגון הטרור, ומעלה את החשש כי הרמטכ"ל וצמרת הצבא היו בסכנת חיים של ממש. נסיבות התיעוד לא ברורות, ובשל הטשטוש ייתכן כי כלל לא מדובר ברמטכ"ל או שהוא לא צולם במהלך המבצע הצבאי.

קרא עוד:
[postim]

לדברי חמאס, בעת הסיור גנץ היה בטווח האש של אנשיו, ו"התיעוד מעיד על המוכנות המודיעינית של אנשי הזרוע הצבאית ועל הנכונות להגיב לכל תוקפנות אפשרית".

אם הטענות נכונות, והרמטכ"ל היה בטווח האש של לוחמי חמאס בזמן המלחמה, מדובר במחדל ענק של האחראים על אבטחתו. הצלחה של חמאס לפגוע בגנץ, הייתה עלולה להוות מכה קשה מאוד לישראל והצלחה מוראלית אדירה לארגון, אשר ספג במבצע את המכה הקשה בתולדותיו.

לרגל שנה ל'צוק איתן' מפרסמת הזרוע הצבאית של חמאס סרטוני תעמולה רבים, בהם גם כאלה הערוכים בצורה מגמתית או מפוברקים לחלוטין. אתמול פרסם הארגון סרטון בו נראים לטענתו לוחמיו שחדרו במנהרה לאזור קיבוץ עין השלושה והרגו 3 חיילי צה"ל, אולם מומחים שבדקו את התיעוד אמרו כי מדובר בסרטון מבוים.